Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1913
Kobieta mieszkająca w Kanadzie, przyleciała na pogrzeb matki i zapomniała dać księdzu kopertę "co łaska" ( )
Mam nadzieję, że dożyję momentu kiedy te sk#%#syny będą klęczeć przed świątyniami i błagać o jałmużne (°°

#katolicyzm #wiara #chrzescijanstwo #pogrzeb #bekazpodludzi #bekazpisu
Pobierz Mega_Smieszek - Kobieta mieszkająca w Kanadzie, przyleciała na pogrzeb matki i zapomn...
źródło: comment_1663136428tBJEuHNi3uhSYpDAWR18rS.jpg
  • 123
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Antybristler: To pytanie do mojej matki, ale raczej nie odpowie, bo też gryzie piach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Matula uparła się, że bez mszy to nie pogrzeb. Klecha wyciągnął kwity na ojca, że wyrzeka się wiary. Nigdy ich nie widziałam, ale tata zawsze mówił, że podpisał takie papiery i wszystko jest w kościele. 800 złotych załatwiło sprawę i wszystko odbyło się tak jak matka sobie życzyła
ale po #!$%@?? xD


@Antybristler: Pogrzeb jest dla rodziny. Żonie najwyraźniej zależało na katolickim pochówku męża, więc mu załatwiła.

Matula uparła się, że bez mszy to nie pogrzeb. Klecha wyciągnął kwity na ojca, że wyrzeka się wiary. Nigdy ich nie widziałam, ale tata zawsze mówił, że podpisał takie papiery i wszystko jest w kościele. 800 złotych załatwiło sprawę i wszystko odbyło się tak jak matka sobie życzyła


@Krokiruks: Ale jak
@Mega_Smieszek: Jak się umawiała z kimś to niech płaci a nie drze mordę jak to jej źle bo ktoś chce otrzymać to na co się umówił. Pogrzeb to koszty dla księdza + on z czegoś też żyć musi a z tacy ksiądz nie dostaje ani grosza tylko żyją właśnie z datków za sakramenty.

Gdyby jest to była jakaś odmowa biednemu pogrzebu bo ktoś nie chce zapłacić ale tu typowo umówili się
@ZygmnuntIgthorn Ja byłam wtedy młoda i zrozpaczona śmiercią ojca, więc matka wyczyniała co chciała. Uważam, że to nie w porządku, że nie uszanowała woli męża i pochowała go w sposób katolicki. To, że ksiądz za kasę odprawił mszę mnie nie dziwi, bo wiem, że ta mafia modli się tylko za pieniądze. Dla mnie to zabawne, że za 8 stówek "innowierca", jak nazwał tatę proboszcz, został wprowadzony do świątyni ( ͡° ͜
@Mega_Smieszek: imo racja księdza.
chcesz być w wspólnocie i brać udział w szopkach organizowanych przez wspólnotę to płacisz.

to tak jakby mieć pretensje do prezesa klubu szachistów, że chce wpisowe za udział w turnieju.

dlatego jeśli nie chcecie brać udziału w szopkach i za nie płacić ani żyć zgodnie z przepisami wspólnoty to należy się z niej wypisać i nie brać udziału. to jest proste. polecam.

KK należy traktować jak zwykłą
Pocieszamy się, że "jeszcze 20 lat i będzie po nich", ale niestety nadal corocznie ponosimy miliardowe koszty utrzymywania tej zgrai pasożytów
Myślę że tutaj za bardzo się podniecacie samym faktem wzięcia pieniędzy za pogrzeb a nie tym że najwyraźniej kobieta umówiła się na jakąś kwotę i miała zapłacić później a jednak nie zapłaciła.
Dzisiaj byle organista zagranie na mszy pogrzebowej żąda 100 zł. Sam wywóz śmieci z cmentarzy w ostatnich latach podrożał kilkukrotnie.
Nie żebym tutaj bronił złożyczenia przez księdza ale nie popadajmy w absurd że wszystko powinno być za darmo
@Mega_Smieszek: a skąd wiadomo, że koperta co "łaska" czy nie było ustalonej jakiejś kwoty na czary voodu?

Nie wiem, dla mnie wynajęcie kościoła z obsadą szamańską i muzyczną zbytnio nie różni się od wynajęcia sali/restauracji na stypę. Chyba, że klecha sobie za szamanizm policzył, a sakramenty powinny być udzielanie za darmo. Choć i tak uczciwość nakazywałaby zapłacić mu na paliwo, czy coś jakby się fatygował na cmentarz.

Zresztą cała ta sytuacja