Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że jestem zszokowana (a jako pesymistka, bardzo rzadko jestem zszokowana), że pierwszą masową reakcją na zapowiedzi reglamentacji energii i jakichś "limitów", była dyskusja o tym, czy ten limit wystarczy, czy może należy go zwiększyć. Co gorsza, było mnóstwo wypowiedzi w stylu "po co tyle świecić", "po co tyle ładować", "jedzenie można zimą trzymać na balkonie, kiedyś ludzie nie mieli lodówek". Anony zaczęły gorączkowo wypisywać swoje zużycie i patrzeć, jaki limit byliby w stanie przyjąć.

Czy was #!$%@?ŁO? Wprowadzają nam tanecznym krokiem gospodarkę centralnie planowaną, komunistyczne przydziały (prąd, węgiel), kontynuują rozwalanie całego kraju, sami oczywiście nie zamierzają obniżać swoich standardów ani o milimetr, a wasza pierwsza reakcja to czy limit nie za mały, zamiast stanowczo buntować się przeciwko takim chorym pomysłom. Jesteśmy natychmiastowo pogodzeni z losem i kolejny zacisk pięści wokół gardła traktujemy jak lekką niedogodność, do której da się przyzwyczaić.

Muszę przyznać, że nawet przy moim skrajnym czarnowidztwie, taka postawa mnie zaskoczyła.

#bekazpisu #inflacja #gospodarka #przemyslenia
  • 48
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna:
Ding, ding, ding!
Minęło 10 godzin od twojego wpisu i ze 4 wypowiedzi wyżej ktoś już zasugerował, że masz powiązania z Niemcami i mocodawców z Rosji xD

Brak mi już słów na to, co się tutaj #!$%@?. Polakom można zaciskać pasa na aż im się brzuch spotka z kręgosłupem, a oni nic. Starzy najwyżej pomarudzą, że młodzi to życia nie znają , że są roszczeniowi i rozpieszczeni i że w
  • Odpowiedz
Czy was #!$%@?ŁO?


@BarkaMleczna: Pytanie jest retoryczne - oczywiście, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość tego społeczeństwa to tępaki dla których najważniejsza jest godność i duma narodowa (chociaż i tak nie wiedzą co to znaczy). Tak więc dają się dymać pisiorom bez mydła i jeszcze dziękują za to () to że jesteśmy na drodze do zapaści ekonomicznej i energetycznej czyli w sumie
  • Odpowiedz
Muszę przyznać, że nawet przy moim skrajnym czarnowidztwie, taka postawa mnie zaskoczyła.


@BarkaMleczna: Witamy na wykopie. Co raz więcej tu widzę ludzi spod znaku 'jak plują w twarz, udawaj, że pada deszcz'.

Ci sami ludzie olewali podatek cukrowy bo 'cola niezdrowa'.
Podniesienie akcyzy bo 'polacy za dużo chleją'.

itp itd
  • Odpowiedz