Wpis z mikrobloga

  • 658
Zgubiony iPhone 13, właściwie już przywłaszczony. Ktoś co jakiś czas włącza i wyłącza telefon. Dzięki find my mam lokalizację, ulice, blok. Na klatce wywieszone info o zgubieniu, na ekranie telefonu to samo. Zero odzewu. Jakieś rady jeszcze? Policja nic nie zrobi do 2 tyg. Raczej nie użyje go bo jest zablokowany zdalnie - zgłoszony jako zagubiony.
#iphone #apple #kradziez #telefony
  • 100
  • Odpowiedz
normalnie chodzisz po klatce i pukasz po ludziach i mówisz co i jak


@bysiiu: ta i na pewno ktoś się przyzna do popełnienia przestępstwa ot tak xd
  • Odpowiedz
@jfrost: A masz opcję np dzwonienia telefonu (wydawania sygnału dźwiękowego) jak jest włączony? Bo jakby się włączył to idziesz i szukasz :D
  • Odpowiedz
Raczej się pogódź ze zostanie opchany na Allegro na części


@Herato: patrząc na rosnące ceny może apple by wprowadziło trackowanie części niektórych przynajmniej by pokazywał w findmyphone. z ios15 wprowadzili ze po restarcie fabrycznym nadal pinga findmy.. czas na kolejny krok ;)
  • Odpowiedz
Na klatce wywieszone info o zgubieniu


@psasukeq: Dodaj info w ogłoszeniu, że telefon wysyła bieżącą lokalizacje i jak za 48h nie zostanie zwrócony dobrowolnie to wjeżdża psiarnia na gwizdkach z nakazami. Wiadomo, że blef, ale jak rozsądnie to napiszesz, to może podziała
  • Odpowiedz
@psasukeq: jeśli jest w bloku (na jakiejś wysokości) to wskazanie lokalizacji będzie niewłaściwe.

Wiem bo kiedyś nachodziłem lokalny skład płytek zadając przeszukania ich magazynu bo tam mi pokazywało że jest telefon (co w końcu zrobiłem - bez efektu).

Okazało się ze tel mi wpadł za kibel w mieszkaniu (jakiś kilometr dalej) xD.
  • Odpowiedz
  • 1
@psasukeq tak mi się wydaje że na otwartej przestrzeni możesz mieć pewność gdzie jest urządzenie ale pod dachem możesz mieć niezły rozjazd z lokalizacją i to może nie być ta klatka schodowa. GPS nie jest taki dokladny
  • Odpowiedz