Wpis z mikrobloga

Mam kłopot z tarciem tarczy hamulcowej przedniego widelca, nie tylko o klocek, a czasami o cały zacisk.
Widelec stalowy, bez sztywnej osi, na szybkozamykacz.

Problem pojawia się prawie przy każdej jeździe. Koło ustawione poprawnie, przez pierwsze kilometry jest w porządku, po paru nierównościach zaczyna być dosłyszalny dźwięk obcierania tarczy o klocek, a w skrajnych przypadkach to nawet o zacisk. Dźwięk trwa do czasu, aż koło wbije się w jakąś nierówność. Szybkozamykacz zaciśnięty jest poprawnie, nie ma luzów.

Model roweru: Marin Nicasio +
Piasty: No name
Hamulce: Tektro Mira MD-C400

Robiłem:
- sprawdzenie tarczy, tak jest prosta
- regulacja odchylenia klacka, jest ustawiona maksymalna
- na nowo ustawienie zacisku względem tarczy

Podczas oględzin koła zlikwidowałem przy okazji bicie na obręczy.

Co może być nie tak z widelcem lub kołem, że tak się dzieje? Co jeszcze sprawdzić?
Chcę się obejść bez kupna DT Swiss RWS, które podobno usztywniają bardziej koło.

#rower #rowery #gravel
  • 7
@Hipodups @GrubyKociol: Sprawdzę polecone przez was rozwiązania. Zawsze to tańsze niż komplet za 300zł RWS. Przetestuję w weekend i dam wam znać czy coś się poprawiło :)

@Wiciu553: Cały hamulec przedni był przeze mnie przeserwisowany, nie było aż takiej konieczności, ale tak jak sugerujesz, też o tym pomyślałem. Wyczyszczenie nic nie dało i problem tak jak był, tak jest nadal. Spróbuje tego co mi polecono, czyli zmiana QR na imbusowe
@Hector pewnie mnie zaraz zjedzą, ale jeżeli na wybojach przemieszcza Ci się oś w hakach, to może masz za słabo skręcony szybkozamykacz i wystarczy go mocniej złapać?

Jeżdżę na four corners z przednią piastą QR slx i nigdy nie miałem takich problemów, a z reguły mam na widelcu dodatkowo dwie sakwy
@trzyes: Nikt Cię nie zje. Również rozważałem, że za lekko je domykałem i postanowiłem sprawdzić jak to będzie, gdy bardzo mocno je skręcę. Tego samego dnia okazało się, że problemu to nie zażegnało. Więc pozostało poczekać na nowe skręcane na imbus i przetestować.