Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś z was grający na #gielda ma doświadczenie z podatkiem od zysków w #uk?
Wcześniej byłam przekonana, ze Capital Gain Tax do 12500 i mogę sobie dowolnie sprzedawać i kupować, robić kółka na mem stockach itp, a teraz na reddicie trafiłam na takie coś, w którym człowiek pisze, ze w przypadku sprzedaży krótkiej jestem wtedy traderem i w takiej sytuacji jest allowance 1000£.
Może ktoś tutaj ma więcej wiedzy w kwestii podatków.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@unicorn_: załóż sobie konto ISA do takich rzeczy, możesz tam wrzucić 20k£ rocznie, i nie płacisz od zysku podatku, niezależnie ile kółek tam zrobisz itp. Polecam trading212 ISA jak coś.
Ogółem jeżeli sprzedajesz i odkupujesz od razu to HMRC nie liczy tego jako sprzedaż. Sprzedaż to jest porzucenie danego stocka na minimum 30 dni.
Wiec jak robisz te kółka i profit Ci się tam robi na zwykłym koncie to kwota się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zaxx: brak opłat za utrzymanie konta, groszowe prowizje za ruchy, dostęp do sporej ilości spółek zarówno w USA i w Europie. Niestety nie do wszystkich, trzeba to brać pod uwagę.
Jak polecasz, to napisz jak możesz jakie są plusy, minusy tej giełdy.


@Zaxx: jakiej giełdy? Londyńskiej, czy appki t212?
T212 jest fajne, darmowe, ma isę (co ważne) i szeroki dostęp do różnych instrumentów. Wpłaty i wypłaty działają sprawnie, aplikacja na telefon jest fajna, ale dość podstawowa. Skomplikowanych narzędzi dla techników brak. W dodatku jest dział społecznościowy, gdzie można kopiować standardowe portfolia nastawione na różne cele. Ogólnie polecam appkę.
@unicorn_
trading212


@Budo: Dzięki. Giełdy w sensie potocznym. Chodziło mi o całą platformę "traidingową" nie samą apkę. Powinienem był chyba napisać broker.