Wpis z mikrobloga

Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym autem będę poświęcać 160 minut w tłoku stojąc ściśnięty między menelem a starą babą, do tego czekać na te całe autobusy prawdopodobnie na wietrze lub deszczu. Plecak oczywiście cały czas podróży w ręku, bo na plecach bym przeszkadzał. Jeśli półtorej godziny mojego czasu mam zamienić na 12zł to chyba zostanę dalej tym złym puszkarzem xD
#warszawa #ztmwarszawa
Felonious_Gru - Kuszące. Zamiast poświęcić 70 minut dziennie na dojazdy wygodnym aute...

źródło: comment_1663822200EqtDg3BkXjPzTynWv43h46.jpg

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ja mam to szczęście, że mieszkam w mieście, które jest na tyle duże że jest tam wszystko co potrzeba, ale na tyle małym że bardzo wygodnie się tam można poruszać autem. Godziny szczytu srytu, wsiadam i w kilka min dojadę gdzie trzeba, bo infrastruktura drogowa jest naprawdę dobrze przemyślana.

A co do zbiorkomu.. Myślę że prawda jest jak zawsze po środku. Idea zbiorkomu jest super, egzekucja fatalna - jak to
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ten głupi kalkulator nie uwzględnia NAJWAŻNIEJSZEJ rzeczy, przynajmniej jak ja liczyłem pieniądze. Nagle zamiast być w pracy 5+2 godziny (a czasem więcej, autobus nie przyjedzie, zmienia trasę bo #!$%@? ci w dupę, nie masz alternatywy dla naszego monopolu). jeżdżać samochodem jestem 5+0.5h. Oszczędzam 1.5 godziny przez to więc liczę:

Stawka godzinowa x 1.5h i nagle jeżdżąc samochodem jeszcze zaoszczędzę (niewiele, bo jednak ubezpieczenie, eksploatacja, paliwo - ale zawsze).

No i
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Na #!$%@? dojeżdżać do pracy
Jak jesteś taki sprytny to ogarnij sobie zdalną prace

Zakupy z dowozem, na imprezy taksówką
70 minut dziennie w kieszeni, kasa na amortyzację, paliwo, OC itd w kieszeni

Polecam serdecznie bo widocznie dupa boli podświadomie że używasz 2000 kg złomu żeby przewieść 100kg mięsa - gdzie tu #!$%@? sens
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no wiesz, trudno się nie zgodzić z tym, że podróżowanie autem w pojedynkę jest raczej kiepskie z pkt widzenia społecznego i ekologicznego.. Bo to JEST bez sensu.

Ale z drugiej strony trudno się dziwić "samochodziarzom", że chcą w godnych warunkach i szybko dostać się do pracy.

Wg mnie Zbiorkok miałby więcej sensu gdyby był lepiej przemyślany. Sam fakt, że byłby za darmo na pewno by zwiększył zainteresowanie taka metoda transportu.
  • Odpowiedz
@enron: dlaczego bajeczka? Koszty samochodu są proporcjonalne do ilości przejechanych nim kilometrów, nie tylko przez koszt paliwa (opony, częstsze przeglądy, amortyzacja). Po prostu ten kalkulator tego nie uwzględnia.
  • Odpowiedz
@enron: dlaczego bajeczka? Koszty samochodu są proporcjonalne do ilości przejechanych nim kilometrów, nie tylko przez koszt paliwa (opony, częstsze przeglądy, amortyzacja). Po prostu ten kalkulator tego nie uwzględnia.


@5mek: głównym kosztem stałym samochodu (jeśli nie jest to rozlatujący się złom, bardzo drogi w naprawie) pozostaje jednak ubezpieczenie, przeglądy i naprawy. Tak, tych ostatnich (tak jak - teoretycznie - wymian opon) jest więcej gdy więcej jeździsz, co nie zmienia faktu że
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ja jeździłem przez dwa lata busem do liceum. 20km w jedną stronę do szkoły, 100zł miesięczny. I pomimo, że busem wychodzi taniej to nigdy spowrotem nie chciałbym wrócić do #!$%@? busem. Te miastowe, duże busy to przynajmniej maja miejsce do stania. Jak się jeździ obsranym 30 letnim Sprinterem, zadupca na 6:50 na przystanek i się czeka tylko po to, żeby w busie musieć stać w totalnym tłoku, to krew człowieka
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: powinna być apka podrzucam Cię udostępniasz kiedy jedziesz pracy aplikacja analizuje twoją drogę z historii lub też wybierasz inną. Radar wyszkuje osoby określone jako 'klient' chcące dojechać do pracy kawałek całość i mają ją po drodze do twojej. Apka na podstawie podanych przez Ciebie danych podlicza ile spala twój samochód i jakoś tam liczy ala to vs. wysiadkę danej osoby i najlepiej płatność automatyczna kartą, apka oczywiscie bierze prowizje za
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: ten plakat wisi u mnie pod blokiem gdzie od lat nie jeżdżą za dnia autobusy a tramwaje co najmniej raz w tygodniu mają awarię i stoją w korku. Ma to tyle sensu co cały ten kraj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Felonious_Gru: mi wyszło, że autem bym wydał 200zl msc na dojazdy ale mam dopłatę z pracy do karty wtm i wychodzi mi niecałe 50zl miesięcznie więc wybór prosty. I w sumie też nie muszę być skupiony na jeździe tylko siadam, jadę i nic mnie nie obchodzi
  • Odpowiedz