Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Zamówiłem sobie kilka płytek PCB za 10$ (za całość) z USA. Pech chciał, że jak płytki zawsze szły pocztą tak teraz poszły UPS z jakiegoś powodu. Koszt dostawy w sklepie w którym zamawiałem był darmowy i na fakturze z tego powodu była tylko informacja o cenie przedmiotu, ale bez podanych kosztów wysyłki.
UPS wysłało mi maila z awizacją gdzie stwierdzili sobie "W przypadku braku kosztów transportu bądź nieprawidłowego Incoterms – UPS zastrzega sobie prawo do zastosowania kosztów transportu zgodnie z oplatami IATA". Okazało się, że według UPS koszty transportu to 100$ z ich cennika i policzyli mi z tego 23% VAT plus jakieś swoje opłaty przez co za opłaty celne u nich zapłaciłem ponad 150 zł.

A teraz najlepsze. Nie mają nigdzie w regulaminie usługi nic o tym, że w przypadku braku info o cenie przesyłki na fakturze naliczają sobie koszty na podstawie tabeli IATA, oraz że nie udostępnią mi tabeli kosztów IATA bo nie więc nawet nie wiem czy uczciwie mi to naliczyli

Da się coś z tym zrobić? Przy zgłoszeniu reklamacji mnie spławili.

#ups #prawo #majsterkowanie #clo
  • 14
  • Odpowiedz
był darmowy

braku kosztów transportu


@Kryspin013: podatki płaci się od wartości a nie od ceny. Nie ma czegoś takiego w podatkach jak wartość 0 zł. Jeśli podatnik mówi że coś jest warte 0 zł to urząd sam wyznacza wartość na podstawie danych rynkowych.

Powinieneś przedstawić im do odprawy fakture z wartością wysyłki, np. $8 za towar i $2 za dostawę, albo poinformowac że towar $10, dostawa $22 na która dostałes rabat
  • Odpowiedz
Powinieneś przedstawić im do odprawy fakture z wartością wysyłki, np. $8 za towar i $2 za dostawę, albo poinformowac że towar $10, dostawa $22 na która dostałes rabat -$22 (ale i tak policza podatki od tych $22)


@Wychwalany: No dobra, ale co mam zrobić jak sprzedawca mnie nie skasował za wysyłkę? Podesłałem im dowód zakupu ze strony. Ja doskonale sobie zdaję sprawę, że podatek się płaci od wartości towaru ale oni
Kryspin013 - > Powinieneś przedstawić im do odprawy fakture z wartością wysyłki, np. ...

źródło: comment_1663861997FwR7rkGyEObFb8kWvdusK2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: na podstawie tabeli IATA wszyscy przewoźnicy liczą koszty do odprawy.

Powinieneś poprosić sprzedawcę o fakturę z podanym kosztem dostawy, np $8 za towar i $2 za dostawę, albo o zawarcie informacji jaki udzielił rabat na koszt dostawy.

Bardzo miło z ich strony, ze zapytali Cie o to i mogłes im dostarczyć przygotowane dokumenty. Często biorą dokumenty dołączone przez sprzedawce i o nic nie pytają odbiorcę i potrafia wyjść jeszcze większe
  • Odpowiedz
Bardzo miło z ich strony, ze zapytali Cie o to i mogłes im dostarczyć przygotowane dokumenty. Często biorą dokumenty dołączone przez sprzedawce


@Wychwalany: Nie zapytali i właśnie w tym jest cały myk. Poprosili jedynie bym potwierdził co jest w paczce ignorując podesłane dokumenty. Jeszcze jeden problem jaki mam to sprzedawca mi to rozbił na 3 wysyłki by było szybciej zamiast wysłać wszystko jedną. Nie zważają na to, że im wysłałem dowód
  • Odpowiedz
naliczają sobie podatek za koszty wysyłki.


@Kryspin013: to jest normalna procedura odprawy celnej dla paczek

Jeśli z USA to sprawdź Fedex. Co prawda ostatni raz zamawiałem nimi kilka miesięcy temu, ale opłat za odprawę nie pobierali, u nich jest to wliczone w cenę.

Niektórzy kurierzy, nie pamiętam którzy, pobierają dodatkową opłate za to że sprzedawca do przesyłki dołączył złe dokumenty i chcesz je podmienić na swoje.

Wysyłanie przez pośredników to dziadostwo,
  • Odpowiedz
Jeśli z USA to sprawdź Fedex. Co prawda ostatni raz zamawiałem nimi kilka miesięcy temu, ale opłat za odprawę nie pobierali, u nich jest to wliczone w cenę.


@Wychwalany: Zamawiam czasami coś z Japonii i mi pobrali, ale ogólnie Fedex jest git. Chociaż mają trochę #!$%@? sposób powiadamiania o opłatach bo wysyłają fakturę pocztą z napisem "termin zapłaty tydzień" a faktura przychodzi po kilku tygodniach zwykłym listem...
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czy płaciłeś może kiedyś opłaty importowe przez stronę UPS? u mnie nieważne, którą formę płatności wybiorę, to dostaje errora z podpisem ">>> Sprawdź informacje dotyczące płatności i spróbuj ponownie." nawet gdy wybieram DotPay XD
  • Odpowiedz