Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@stabil88: Blokada idzie po imei na terenie całego kraju, czasami blokowali tylko 1 numer i w przypadku dual sima można było telefon odblokować na tyle, że łączyło się z siecią przez 2 imei i kartę. Inna opvja to sprzedac do innego kraju, o ile nadal się da zdjąć blokade z systemu w nowszych modelach.
  • Odpowiedz
@vealen0: widzę to tak - ktoś wziął ten telefon na abonament, oddał go do komisu Mega-Tel (czyli komis kupił telefon będący własnością operatora), a komis sprzedał go kancelarii adwokackiej XD
  • Odpowiedz
@stabil88: Nope, niestety.
Jest jeden trik jaki robią - kumpel mi opowiadał. Zmiana numeru IMEI - ale to jest nielegalne. Druga opcja to układy w serwisie Samsunga - oddajesz telefon, a oni uznają, że padła płyta i dostajesz drugi telefon.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@vealen0: Ogólnie na stronie Play, Plusa itp idzie sprawdzić czy dane urządzenie jest jeszcze spłacane. Wystarczy sprawdzić, wiedząc skąd jest telefon.
  • Odpowiedz
@LIBED: Widziałem, ale nie ma gwarancji, że ktoś nagle nie przestanie. A takich ofert na OLX, "nowy od operatora" jest multum, szczegolnie na S22 Ultra. Już o tym pisałem w innym poście.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@vealen0: moja mama jak była alkoholiczka to trzy telefony za "1 zł" wzięła i siup do lombardu xd

Raz jeden wykupiłem żeby nie przedłużała bo to bez sensu i jak obiecała żebym jej dał to znów do lombardu oddała
  • Odpowiedz
@EmcePomidor2: no i jazda xD

Swoją droga to smieszne, tacy ludzie odwalają takie rzeczy i jakoś żyją, często bez większych problemów.
A jak ja chciałem wziąć na raty coś to mi nie dali bo kiedyś spóźniłem się 3 dni z zapłatą abo XD
  • Odpowiedz