Wpis z mikrobloga

@balbezaur: jak da się oblokować bootloader to w niektórych telefonach można imei zmienić #!$%@?ąc pamięć w kernelu, tylko to trzeba umieć najpierw sobie kernel skompilować xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Koloses: nie da się odblokować bootloadera. Trzeba włączyć opcję programisty i z poziomu tego menu włączyć odblokowanie OEM. Można też włączyć debugowanie ADB i po podłączeniu telefonu do kompa zrobić co się chce. Ale ale. Telefon ma blokadę KNOX której nie obejdzie się na znane mi sposoby. Kiedyś można było szybko wyklikać i włączyć debugowanie ADB, to później na spokojnie wyłączało się knoxa przez wiersz poleceń. Ale w Samsungu podumali i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@vealen0: I tylko Samsungi są w ten sposób blokowane. Reszta telefonów tzn. od innych producentów blokowana jest po nr IMEI więc wszystko działa i czyta kartę SIM wbrew temu co tu piszą. I nawet łączy się z BTS'em ale jest blokowany dostęp do sieci bo telefon ma flagę blokady po stronie operatora na terenie kraju.
Jedziemy na wycieczkę z takim sprzętem do Czech i działa. :)
  • Odpowiedz
Tak jak pisałem imei urządzenia idzie na czarną liste i w naszym kraju nie połączy się z siecią.


@LIBED: samsungi są blokowane po KNOX więc na całym świecie są zbanowane
  • Odpowiedz
Druga opcja to układy w serwisie Samsunga - oddajesz telefon, a oni uznają, że padła płyta i dostajesz drugi telefon


@cz4rnyy: wymieniają płyty główne a nie jak w apple całe telefony, po wymianie płyty wklepują ten sam imei co był.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elemenTH: Owszem, ale z czego co wiem dało się to obejść. A obecnie to ciężko mi odpowiedzieć. Jak już to kupuje takie telefony na części.
  • Odpowiedz
Tak mi się przypomniało z branży. Wiele lat temu był sofy do simlocka z panasonica chyba gd55 co flashował eeprom bez simlocka ale przy okazji zmieniał imei na wszystkich unlockowanych na taki sam. Zgadnijcie co się stało jak operator zablokował ten imei ;)
  • Odpowiedz
@Strzala9101: pracowałem w samsungu i po zmianie płyty wgrywa się jednorazowo oryginalny imei. Tak przynajmniej było w dansingach od s2 do s8 bo w tych czasach tam pracowałem.
Blokady operatorów nic u nas nie zmieniały, normalnie zmienialiśmy płytę, wygrywaliśmy soft operatora i imei i telefon był… dalej zablokowany. Akcje były jak klient odblokował sim u operatora, przyniósł telefon do naprawy a my wymieniliśmy płytę i wygrywaliśmy soft operatora (który domyślnie był
  • Odpowiedz
@cz4rnyy: Samsung wymienia płytę a blokada nadal zostaje, tak jak już napisano blokada jest na nr imei którego nie da się zmienić/ nie opłaca się. Nie ma podstaw aby przy uszkodzonej płycie wymienić telefon
  • Odpowiedz