Wpis z mikrobloga

Chcę lepiej dbać o zęby, szczególnie, że mam już #implanty i myślę o zakupie #irygator Pewnie PANASONIC EW1411H lub jakiś no name za pół jego ceny. Dobrze jakby miał łatwe do zdobycia końcówki. Zastanawia mnie tylko kolejność czynności. Teraz robię tak:
nić dentystyczna --> szczotkowanie zębów --> płyn do płukania ust

Gdzie tu dać irygator? Wydaje mi się, że po nici, prawda? Bo nić usuwa takie największe resztki między zębami, a irygator to poprawia + masuje dziąsłą, czyli by było:
nić denstytyczna --> irygator --> szczotkowanie zębów --> płyn do płukania ust

Czy jakaś inna kolejność? Przed nicią? @SkrytyZolw - pamiętam, ze dawałaś dobre rady :)

Zobaczę jak to wypadnie z irygatorem, mam dość wrażliwe dziąsła (czasem na nici zostaje krew, a nie ciągam w poziomie, tylko po ścianie zęba do góry delikatnie), Tak z dwa razy dziennie pełen zestaw czynności myślałem wykonywać, no i w ciagu dnia jak będzie okazja szczotkowanie po posiłku.

Jakbyście mieli jakieś rady, jaki kupić do 200, lub 300 to dajcie proszę znać (ten Panasonic jest za 260

#stomatologia #zeby #dentysta
  • 8
@FrasierCrane: Nić, irygator (albo odwrotnie), szczotkowanie i po szczotkowaniu nie płukaj niczym, nawet wodą. Potrzymaj trochę pastę, wypluj i tyle. Płyn do płukania używaj sobie raz dwa razy dziennie w innych momentach. Nie używaj płynu zamiast wody w irygatorze bo się pieni i znacznie osłabia ciśnienie strumienia.

Dodaj jeszcze raz dziennie szczotkowanie języka. Ja dodatkowo raz dziennie na koniec wmasowuję maść ziołową na wzmocnienie dziąseł. A rano na czczo płukam olejem
@forest23: Dzięki. No właśnie jak zacząłem czytać to wychodzi, ze płynu używałem źle całe życie xD, w sensie od razu po paście do zębów, a nie powinno się tak, bo wypłukuje się fluor z pasty do zębów czy coś. Spróbuję.
Co do samego wyplucia po szczotkowaniu to nie wiem, trochę hardcore dla mnie z tą pastą zostać xD, ale spróbuję z ciekawości.
@FrasierCrane: Ja robie tak:
1. Irygator (bo najlepiej wywala syf z zebow)
2. Nitka
3. Szczoteczka
4. Plynu nie trzeba uzywac, a jak uzywasz upewnij sie ze nie zadne listerine tylko o neutralnym lub zasadowym ph
I raz dziennie skrobaczka do jezyka, na ogol wieczorem na sam koniec