Wpis z mikrobloga

praca w szkole jest niesamowita.
ostatnio do mnie 13 latek mówi, że nie wyglądam jak prawdziwy nauczyciel i że wyglądam, powiedział kpiąco, śmiesznie(bo mam zieloną bluzę z kapturem z oczami z żaby). mówię do niego, że spoko masz prawo tak sądzisz, może ci się nie podobać mój wygląd, ale to tylko twoja sprawa i nie będę ubierał się tak jak on chce. z ciekawości zapytałem się go, jak jego zdaniem, wygląda prawdziwy nauczyciel i podsunąłem mu podpowiedzi - nie może się uśmiechać, nie może się śmiać i zawsze ma być poważny? - tak, odpowiedziało dziecko xD
no widoczne nie jestem prawdziwym nauczycielem ¯\_(ツ)_/¯
#szkola #nauczyciele #edukacja
  • 88
@Castellano: mam kolege z pracy obecnej ktory uczyl jakies 15 lat temu w szkole, mowi ze za chodzenie w koszulkach z czaszkami dostal nagane od dyrektortki xD rzucil prace w szkole na rzecz normalnej biurowej bo mowi ze by ocipial raz ze z dziecmi a bardziek z betonem jakim byli przelozeni
@Castellano: miałem kilku spoko-nauczycieli w szkołach i szczerze.. z perspektywy czasu strasznie mi ich szkoda. Dzieci w większości mają umysł psychopaty- gdy znajdą słabe ogniwo to starają się poużywać na nim ile tylko się da. Nie ważne czy słabym ogniwem jest inny dzieciak czy nauczyciel. Gdy nauczyciel jest "spoko niepoważny" to można sobie pozwolić na więcej. Tylko surowe, stare dziady rozstawiające po kątach , rzucające kąśliwe docinki miały respekt wśród uczniów.
@PrzegrywNaZawsze: W szkole specjalnej nie jest jak w masowej. W specjalnej masz do czynienia z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, które nie kontrolują swoich zachowań: mogą być agresywne itd itd a w masowej masz zdrowe dzieci, które rozumieją co do nich mówisz
¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Castellano: szczerze mówiąc, to bluza z kapturem na pewno nie wzbudzi dodatkowego szacunku wśród uczniów, w większości miejsc pracy, takie ubranie jest niemile widziane
frajda z pracy w szkole poniekąd rekompensuje mi niskie zarobki.


@Castellano: a ja mam takie pytanie: praca - pracą, ale ale jak godzisz życie bez możliwości dostania kredytu na mieszkanie lub kupna jakichś gadżetów czy wycieczek/kursów. Możemy na priv popisać?
@ElonMelon:

A nie, czekaj. Chyba jednak nigdy nic nie pisał xd


U nas pisał np. w dzienniku i tam potrafił zabłysnąć pisząc np. uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawda jest taka, że młodzież czy dzieci cały czas obserwują i oceniają.
@KatieWee: Ale wiesz, przykładowo tutaj na wykopie nie traktuje się kogoś poważnie kto ogląda anime. Sądzę, że niektórym rodzicom może się to nie podobać. Ale widzę, że do Ciebie jeszcze żaden rodzic się nie zgłosił o to ;)