Wpis z mikrobloga

Czemu na Wykopie jest aż taka nienawiść do socjalizmu, skąd się bierze ta pogarda, dlaczego przypisywany jest on absolutnie do wszystkiego? Czy jest to spowodowane tym populizmem pisowców nazywane socjalizmem, przez co jest on często błędnie przypisywany do lewicy, tzn. kiełbasą wyborczą i rzuceniem pieniędzmi a ludzie niech z nimi robią co chcą, zamiast spróbować zainwestować w ochronę zdrowia lub edukacje? Zanim ktoś napisze że czegoś takiego nie ma i wymyśliłem sobie, to jest specjalny tag #definicjesocjalizmu gdzie właśnie ten wyżej wspomniany socjalizm jest przedstawiony jako zło absolutne i przypisywany do wszystkiego co nie wypaliło albo po prostu jest niedobre. Polecam zobaczyć i poczytać o państwach Skandynawii oraz Finlandii, a przede wszystkim zapoznać się z Modelem nordyckim, a później zobaczyć na listę krajów najlepszych do życia
#neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #socjalizm #pytanie #kiciochpyta
  • 48
Czemu na Wykopie jest aż taka nienawiść do socjalizmu, skąd się bierze ta pogarda,


@Devhar: Nie wiem jak ci to opisać. Narracja budowana na strachu, podobnie jak to, że LGIEBETE będą gwałcić dzieci. W przypadku ideologi socjalizmu jest #!$%@?, że ci ukradna pieniądze i podobnie jak w przypadku KK i ich gwałótów na dzieciach prawactwo nie zauważa, że obecny system okrada ich bardziej.

Po za tym mało kto rozumie na czym
Kryspin013 - > Czemu na Wykopie jest aż taka nienawiść do socjalizmu, skąd się bierze...
@Devhar: Konfa po prostu nie chce, żeby z socjalu żył ktoś poza nimi samymi.


@Strelau: klasyka, jak pis dotuje milionami z budżetu środowiska pseudonarodowe to to już konfiarzom nie przeszkadza xD

Polecam wszystkim komenty pod tym znaleziskiem:
https://www.wykop.pl/link/6829419/miliony-zlotych-dotacji-dla-narodowcow-powiazanych-z-mlodzieza-wszechpolska/
Kryspin013 - > @Devhar: Konfa po prostu nie chce, żeby z socjalu żył ktoś poza nimi s...

źródło: comment_1664194296VYgkvoWSHehsdFsBNCbBC0.jpg

Pobierz
*Miłość?


@albo_wutka_albo_buk: Miłością tego to bym raczej nie nazwał

Dlatego że #neuropis owskie dzieci piszczą na samą myśl że ich starzy kiedyś odetną od kieszonkowego i wyślą do roboty i już szukają drugiego źródełka, bo więcej niż kasa w żabce dorywczo to nie uciągną umysłowo XDD


@albo_wutka_albo_buk: I mamy pogardę do osób słabiej wykształconych pracujących dorywczo w żabce, wiesz kucu że w paróweczkowym kapitalizmie pana Janusza sam byś pewnie też
@Devhar: Tak w skrócie: Musimy wbrew naszej woli składać się na usługi, rzeczy z których w rzeczywistości nie korzystamy lub są one na żenującym poziomie w porównaniu do wolnorynkowej konkurencji. Na przykład ochrona zdrowia czy emerytury.

Po drugie, socjalizm buduje człowieka który z każdym rokiem przestaje być odpowiedzialny za swoje czyny i swoje życie. Z głodu nie da umrzeć, więc po co się starać i pracować? Jestem debilem bo zainwestowałem w
nienawiść do socjalizmu


@Devhar: Bo to jest największy wróg kapitalizmu pełną gębą. Przez "lewaków" nazywanym "dzikim kapitalizmem".
Ja pamiętam łebskiego nauczyciela z czasów PRL: u nas jest budowanie socjalizmu? Heh, zobaczcie jakie są obecnie prawa pracownika/obywatela na "zgniłym zachodzie".