Wpis z mikrobloga

Czemu na Wykopie jest aż taka nienawiść do socjalizmu, skąd się bierze ta pogarda, dlaczego przypisywany jest on absolutnie do wszystkiego? Czy jest to spowodowane tym populizmem pisowców nazywane socjalizmem, przez co jest on często błędnie przypisywany do lewicy, tzn. kiełbasą wyborczą i rzuceniem pieniędzmi a ludzie niech z nimi robią co chcą, zamiast spróbować zainwestować w ochronę zdrowia lub edukacje? Zanim ktoś napisze że czegoś takiego nie ma i wymyśliłem sobie, to jest specjalny tag #definicjesocjalizmu gdzie właśnie ten wyżej wspomniany socjalizm jest przedstawiony jako zło absolutne i przypisywany do wszystkiego co nie wypaliło albo po prostu jest niedobre. Polecam zobaczyć i poczytać o państwach Skandynawii oraz Finlandii, a przede wszystkim zapoznać się z Modelem nordyckim, a później zobaczyć na listę krajów najlepszych do życia
#neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #socjalizm #pytanie #kiciochpyta
  • 48
@Kryspin013:

[..] . Tymczasem w zachodnum EU ta straszne socjalistyczna opieka zdrowotna jest jedną z najlepszych i najtańszych na świecie? Jakim cudem? Podpowiem: efekt skali, negocjowanie cen przez państwo i obietnica państwa, że się tobą zaopiekuje w ciężkich przypadkach w przeciwieństwie do wolnorynkowych placówek.


To czemu skoro to jest takie dobre to jest przymusowe? Skoro to tak pięknie działa to powinienem sam się do tego zgłaszać a paradoksalnie nie mogę z
którego nawet się nie da zweryfikować i udajesz debila.


@Kryspin013:

Faktycznie, wystarczy wyszukać po grafice w google, albo w języku angielskim wpisać co się widzi, kliknąć w pierwszy link i przeczytać XD

ALE MŁODEGO SOCJALISTĘ PRYMUSA, EKSPERTA OD WYPOWIADANIA SIĘ O USTROJACH PAŃSTW PRZEROSŁO XDDDD
To czemu skoro to jest takie dobre to jest przymusowe?


@O_ty_Pierunie: Bo tak działa ten system. Nie chce mi się tłumaczyć podstaw. Na wolnym rynku żadna placówka medyczna by nie przyjęła ci osoby z nowotworem bo by im się to nie opłacało - albo byłoby to niezwykle drogie. Nie wierzysz? Sprawdź oferty prywatnych ubezpieczycieli. Oni nawet nie ubezpieczają osób w podeszłym wieku a w przypadku drogich chorób odsyłają do państwa.

To
Bo tak działa ten system. Nie chce mi się tłumaczyć podstaw


@Kryspin013:

Całkowity wolny ryneczek w przypadku rzeczy dotyczących podstawowych praw doświadczalnie od zawsze doprowadza do patologii.


@Kryspin013:

Tu nie mam zdania


Temu dajcie doktorat honorowy XDDDDDDD

@Kryspin013:

No i tak się bawi populistyczna pisowska prawica.


No i tak się bawią pisowscy socjaliści w programowej aprobacie socjistow, z PO, Nowoczesnej, razemków, lewicy i walczących o wincy socjalismy dzieciaków z
@Devhar: ludziom socjalizm kojarzy się z komuną. Do tego, każdy młody człowiek uwaza, ze wszystko co ma wypracował sobie sam, nikt mu ma się nie #!$%@?ć i on zdobędzie świat, podatki go cisną, lekarz i emerytura to są rzeczy magiczne itp. itd. Każdy młody był kucem. Dlatego na wykopie, gdzie siedzi dużo dzieci, ludzi przed 30, jest tylu kuco-prawaków i paróweczkowych wolnorynkowców. Życia nie znają.

A prawda jest taka, ze czołówka
@Kryspin013:

Bo tak działa ten system. Nie chce mi się tłumaczyć podstaw


Niezły argument xD Komunizm też by działał jeśli każdy korzystałby z dobrodziejstw systemu według umiarkowanych potrzeb ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Tym bardziej, że w moim podejściu do leczenia nie potrzebuje przymuszać Cię i innych do mojej wizji. A ty musisz, bo inaczej to się rozleci.

Dopytam tylko czy zdajesz sobie sprawę, że w przypadku jakiegoś
Niezły argument xD Komunizm też by działał jeśli każdy korzystałby z dobrodziejstw systemu według umiarkowanych potrzeb ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@O_ty_Pierunie: Co to jest za fikoł w oógle? xD

Tym bardziej, że w moim podejściu do leczenia nie potrzebuje przymuszać Cię i innych do mojej wizji. A ty musisz, bo inaczej to się rozleci.


@O_ty_Pierunie: Tu masz błąd logiczny, że #!$%@?. Twój pomsył przymuszałby każdego kto
@Kryspin013: Chyba z góry założyłeś że ja za wszelką cenę chce zniszczyć państwowy system opieki zdrowotnej. Otóż nie. Ja chce z niego dobrowolnie zrezygnować. On dalej może sobie działać. Tak samo jak system emerytur. Jak ktoś tego potrzebuje to niech sobie te składki płaci. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale bez mojego udziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli system się zmieni to ja chętnie za określoną sumę
Otóż nie. Ja chce z niego dobrowolnie zrezygnować. On dalej może sobie działać. Tak samo jak system emerytur. Jak ktoś tego potrzebuje to niech sobie te składki płaci. Mi to zupełnie nie przeszkadza, ale bez mojego udziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@O_ty_Pierunie: To idź się sądź. Niektórzy się sądzili i wygrali.

To jest właśnie cecha państwowego systemu zarządzania


@O_ty_Pierunie: Powtórzę się. Jakim cudem to działa wszędzie
@Kryspin013:

1. Braun, fortuna ze zrzutek, zero rozliczania się. System idealny, wszystko na darowizny, nie musi być w żaden sposób realizowane zgodnie z przeznaczeniem
2. Braun jest na tyle chytry, że ukrywa przed własną partią, ile dostała kasy. W samej partii panuje atmosfera biedy.

https://polityka.se.pl/wiadomosci/niejasne-finanse-ugrupowania-grzegorza-brauna-nie-chca-przyznac-sie-kto-przelewa-im-pieniadze-aa-UJYx-SYoh-CNjV.html
3. Jego asystentka, Justyna Socha robi to samo ze zrzutkami. Co więcej, kasa jest brana na jej prywatne konto a nie na konto fundacji.
4. Grzegorz
@LifeReboot: te rankingi biorą pod uwagę ŁATWOŚĆ prowadzenia działalności, Skandynawia dalej ma najwyższe podatki i wydatki socjalne na poziomie 2730/%, Polska ma na poziomie 19%

@albo_wutka_albo_buk:

jestem wysoko wykwalifikowanym specjalistą


Ciekawe kto cie do tego wyszkolił xD

rozbudowania narzędzi wynikających z ustroju socjalistycznego szybciej lub wolnej biednieje/popada w patologię


Tak było Szwecji juz z nami nie ma upadła 20 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
Rejetn - @LifeReboot: te rankingi biorą pod uwagę ŁATWOŚĆ prowadzenia działalności, S...

źródło: comment_1664206006k4oNK4noxfvwIRt7op1vtp.jpg

Pobierz