Wpis z mikrobloga

@Unter: Było kupić mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Może śmierdziałoby kapusta kiszoną na klatce, średnia wieku 65+ i bezpłatny całodobowy monitoring osiedlowy w postaci emerytek w oknach ale za to nie miałbyś grzyba xD
  • Odpowiedz
@Unter: Współczuję. Sprawdź wszystko w łazience co jest dostępne, czy nie cieknie/kapie. U mnie było podobnie, ściana w przedpokoju zaciągała wodę gdzieś od dołu i szło tak wysoko, że na wysokości 1,5 metra jak się dotykało do ściany to tynk był jak mokra ściera. Dopiero po skuciu glazury w łazience okazało się, że to złączka, która była metr od ściany pod gresem, przeciekała. Przy czym przeciek polegał na tym, że co
  • Odpowiedz
@Unter: To samo miałem. Brak płytek za wanną, na ścianie dylatacja czy inne uszczelnienie pęknięte i silikon dookoła wanny pekniety. Poprzedni właściciel się nie przejmował. Demontaż wanny, suszenie ściany. Nowa dylatacja i płytki na wszelki wypadek. Od 2 lat spokój.
  • Odpowiedz
Zalewa Cię. Przy ościeży masz normalnie mokre. Usunąć wyciek. Dać czas na wyschnięcie. Zeskrobać wszystko co luzne. Czekać jeszcze jakiś czas na wyschnięcie. CT-17 na to gładź szlif i malunek
  • Odpowiedz
@Unter dobrze piszą o hydroizolacji.

Jak robicie remont łazienki czy kuchni, to połóżcie np. system z matą np: z membraną PE lub TPE (jest bardziej elastyczna niż PE), do tego narożniki i mankiety ze strefą elastyczną do przepustów rur.

Powoli wchodzą też na rynek materiały jednostronnie pokryte butylem, nie trzeba się bawić z jedną warstwą masy, ale powierzchnia musi być sucha i czysta. W Polsce jeszcze rzadziej spotykane jako pełen system, ale
  • Odpowiedz
@Unter: U mnie odparzyło na suficie na parterze. Okazało się że na piętrze w kiblu była zepsuta spłuczka a do tego stara sparciała uszczelka przy kolanku od klopa. I jedno maskowało drugie- delikatnego wycieku ze spłuczki nie było widać bo uchodził uszczelką przy kolanku, a spłuczka działała normalnie bo jeszcze trzymała na tyle że nie rozbrzyzdywało wody po podłodze za klopem przy spłukiwaniu.

Wystarczyło tylko zmienić spłuczkę i uszczelkę, ale na
  • Odpowiedz
Nowe budownictwo, mieszkanie ma z 5 lat. Jest to na ścianie za która jest łazienka


@Unter: klasyk w nowym budownictwie - powodzenia życzę, będziesz go wiele potrzebować!
  • Odpowiedz
@Unter: Proponuje od razu przez spółdzielnie lub zarządcę załatwiać. Z doświadczenia wiem, że sąsiad Ci powie ze u niego sucho i zacznie zacierać ślady po jakimkolwiek remoncie.
  • Odpowiedz