Wpis z mikrobloga

Szukam pomysłu na ograniczenie zużycia energii w domu , obecnie średnie zużycie mam około 500-550kwh
Brak PV , taryfa G11
Ale konkrety

Najbardziej prądożerne urządzenia to
Pompa hydroforowa 1,3kw do własnego ujęcia wody
Bojler 100l / 24h/7 grzeje do 45*C
Gotowanie indukcja / piekarnik
Pranie
Pralka+suszarka bębnowa

Poki co optymalizacje znalazłem w ograniczeniu grzania wody w nocy ale może coś pominąłem , może coś można zamienić i odczuć zmianę ?

Poza tym standardowo
Laptop , tv ,telefony, światło itp ale to margines zużycia podejrzewam

#budujzwykopem #dom #kiciochpyta #elektryka
  • 91
@kutwa_sprytny: ja bym chyba kombinował z obniżeniem temperatury wody o parę stopni + obniżenie jej w nocy (nie całkowicie wyłączenie, żeby nie musiała się od 0 grzać rano - woda ma dużą pojemność cieplną).

Nie wiem czy gotowania nie da się zoptymalizować - gotować wincyj na raz rzeczy, które nie wymagają odgrzewania ( ͡° ͜ʖ ͡°). Śmieszne ale ja tak czasem robię (bardziej z lenistwa niż z
@shitman6: właśnie testuje ten patent zainstalowałem Smart integrację na piecu z ustawionymi porami w ciągu dnia dla. co i cwo. mam podgląd na zużycie w M3 gazu ciekawe jak w styczniu dostanę nowe faktury
@kutwa_sprytny:

Cały czas kminie czy da się zmieścić w tym limicie mieszkając w domu


Machający_papież.jpg

Wg Kaczyńskiego jesteś burzujem i masz płacić za energię jak za zboże, nie jesteś jego elektoratem, więc będziesz #!$%@?.
Ja mam na szczęście PV i to jeszcze z tą starą taryfa, że odbieram sobie tyle energii ile wyprodukowałem, ale nie martw się, na mnie też pewnie jakiegoś bata znajdą.
Masz być biedny dla dobra klimatu tak