Wpis z mikrobloga

@Matemit: @little_muffin: @szokolada: @Sl_w_k_1: Proszę wybaczyć moje amatorskie pytanie, ale czy w takim przypadku skarpetki mają znaczenie?
Pytam ponieważ, wiem po moich stopach, że skarpetki bardziej sztuczne/plastikowe powodują zmiany w naskórku stopy, a np. po merino nic się nie dzieje.
Porównanie skóry do materiałów w bucie może śmieszyć, ale kto pyta podobno nie błądzi :_)
  • Odpowiedz
@Matemit: różne czynniki mogą dobrego doprowadzać. Nieodpowiednie skarpety, może mały kamyk który wpadł do środka (coś takiego mi się przytrafiło raz) mały kamyk wyrąbał mi dziurę w bucie i w skórze na pięcie. Ja dodatkowo mam jedną stopę węższa na pięcie o 0,5 cm i muszę prawy but zawsze wiązać ciaśniej lub stosując "runner's knot". Odrobina luzu i wycierają się zapietki. Ja kupuję takie specjalne nalepki z trudno ścieralnego materiału. Nakleja
  • Odpowiedz
@noe44: Dziękuję. Być może odmieniłeś moje życie bo w poprzednich butach męczyłem się z nalepianiem łat termicznych do ubrań i naszywaniem łatek. Teraz będę wiedział żeby od razu to zamawiać.
  • Odpowiedz
@B0b0: tylko pamiętaj że po naklejeniu trzeba no suszarką do włosów potraktować i odstawić na chyba 12 godzin. Uratowałem w ten sposób dwie pary butów.
  • Odpowiedz
@Matemit:

Ja w większości butów biegowych robię podobną dziurę tylko w prawym bucie, wewnątrz. Nie wiem z czego wynika, ale mi to nie przeszkadza. W adidasach ultraspeed i kalenji ultralight nie zrobiły mi się tylko takie dziury ponieważ kołnierz w koło kostki w tych butach nie jest tak gąbczasty.
Może przejdź się do sklepu biegacza i sprawdź jakie buty mają miej gąbki w okolicy gdzie Ci się dziura zrobiła.
  • Odpowiedz