Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Planuje przebranżowienie w tym roku, ewentualnie na początku przyszłego. Od około 3 miesięcy uczę się sqla, power bi i daxa (z rozpiski jednego Mireczka Sad Potato czy jakoś tak :D) Zrobiłem sobie też jeden kurs z podstaw pythona, głównie zagadnienia z manipulowania danymi. No ale tak jak pisałem głównie cisnąłem sqla i power bi. Z sqla ćwiczę sobie pisanie zapytań na stronkach z zadaniami. Jeżeli chodzi o power bi to mam 2 dashboardy do moich projektów i podlinkuje je w CV.
Teraz pytanie do Was, czego jeszcze mogę się nauczyć żeby stosunkowo łatwo załapać się na stanowisko juniora?
Czy 35 lat to nie za dużo na juniora? Jak wygląda zapotrzebowanie na analityków, bi developerów. Chodzi mi oczywiście o zapotrzebowanie na juniorów, jak wygląda próg wejścia w porównaniu do innych działów IT?
Mieszkam w Krk więc wiadomo że zacznę wysyłanie CV od tego miasta, ale czy na juniora idzie się załapać zdalnie?
Macie możecie polecenie fajnych firm na start do nauki albo takich w których jest ścieżka rozwoju w obrębie firmy?
Matma, co z matmy Wam się przydaje w pracy? Ogarniam matmę na poziomie analiza, algebra, prawdopodobieństwo + statystyka. W swoich projektach używałem raczej podstawowych zagadnień z miar położenia średnia, media, kwartyle do tego std, wyznaczę prostą regresji i ocenie dopasowanie, może dopasuje inną linię trendu ale to muszę sobie jeszcze przypomnieć. Trochę w pythonie bawiłem się algebrą liniową.
O co pytają na takich stanowiskach? Chodzi mi głównie o stack: sql, power bi, python (jeżeli jest potrzebny).
Obsługę jakiś programów warto ogarnąć samemu?
Sorry że z anonima ale w robocie nie wiedza że mam zamiar ich opuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#analizadanych #businessintelligence #datascience #pracait #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633a93733be37f3fb6e926a4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 6
Tyle z matamatyki raczej wystarczy :) kiedyś odpytując juniorów zdażało mi sie robić im zadanka z logiki matematycznej, ale nic ponad to.

Wiedza która się bardzo przyda to podstawy baz danych i technologii chmurowych + security. Zorientuj się jak wygląda architektura rozwiązań BI'owych, zdobąć ogolną wiedze na temat całego procesu gromadzenia i przetwarzania danych oraz narędzi i technologi jakich się do tego używa ( np. czym jest baza danych, churtownia danych, data
Wydaje mi się że 3 miesiące to trochę mało żeby załapać się na juniora. Raczej próbowalbym na jakiś staż. Powodzonka, trzymam kciuki!
@AnonimoweMirkoWyznania: poducz się jiry i metodyki agile
nowych programów się raczej nie ma co uczyć, co firma to inne środowiska i często apki stworzone stricte pod zapotrzebowania danej firmy
Poświęć lepiej czas na szlifowanie powerbi, SQL na mistrzowskim czy nawet zaawansowanym poziomie na stopniu juniora czy się raczej nie przyda
No i jak ktoś powiedział, 3 miechy to raczej mało, zapisz się na staż i zdobywaj doświadczenie w pracy, to daje