Wpis z mikrobloga

Zakazałbym zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego, które polegają na zakamuflowanym rozdawnictwie.

Przykładowo, w dzielnicy XV najwięcej punktów na chwilę obecną zdobył projekt darmowych kursów tańca latino solo. Zwyczajnie grupka ludzi może się skrzyknąć, napisać na kolanie projekt, a społeczeństwo się zrzuci. Liczba miejsc na kursie: 30.

Może by tak jeden z drugim poszedł do roboty i sobie zarobił to 120zł na miesięczny kurs tańca, bo po tyle są obecnie?

Powinny być dopuszczane wyłącznie projekty, z których korzystać może całe społeczeństwo. A nie jakieś kursy komputerowania dla seniorów, kursy samoobrony dla matek, cykliczne kursy jogi. Co roku to samo dziadostwo.

A gdzie tor wyścigowy na Zabłociu z pierwszej edycji BO, hę?

#krakow #gorzkiezale ##!$%@?
DerMirker - Zakazałbym zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego, które polegają...

źródło: comment_1665041764hR8JZM2xUiZ2rBe5pnDruL.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: ja tam głosuję na schronisko a dzielnicowe to odpuszczam bo albo takie ustawki jak twoja albo remonty infrastruktury które miasto powinno zrobić bez BO.
  • Odpowiedz
@Allan_Karlsson: O tym piszę. Takie zachowanie jak Wasze jest właściwą reakcją. Problemem nie jest zgłoszenie wśród projektów "śniadanka w parku" czy wyjścia do teatru dla dzieci bądź seniorów. Problemem jest brak zainteresowania projektami, które ponoć faktycznie są potrzebne. Czyja to wina, że potencjalni beneficjenci nic nie robią by to one wygrały?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: obwiniam ten system, bo promuje patologie. Skoro ludzie mogą sobie wnioskować o gównozajęcia, to będą to robić.

Wybierasz 300 zł do ręki, czy możliwość uniknięcia złamania nogi na #!$%@? krawężniku na Kocmyrzowskiej i wydania 500zł na prywatną opiekę medyczną, gdy nie będziesz wychodzić z domu z nogą w gipsie mając 80 lat?
  • Odpowiedz
Nic dziwnego, że większość ludzi ma w dupie BO, bo już w pierwszej edycji BO dało dupy z torem wyścigowym. A z toru wyścigowego skorzystałyby tysiące użytkowników. Więc jaki jest cel tracenia dwudziestu minut życia na wypełnianie tego formularza, skoro i tak się z niego nie skorzysta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DerMirker: I tu jest clue całej sytuacji z BO. Ja z przekonania głosuję w każdej edycji.
  • Odpowiedz
@DerMirker: co to za nierealne ceny z pierwszego komentarza? promocja za 100 zł? nagłośnienie za 10? na czym polega nagłośnienie za 10, że instruktor za 100 zł przyniesie swojego bumboxa za 10 zł do sali gimnastycznej za 50 zł? XD to wygląda jakby ktoś na kolanie powypełniał rubryczki i 'a chu, jak wygramy to sie bedziemy zastanawiac' XDDDD
nie znoszę tego typu zgłoszeń do BO, właśnie tak jak mówisz, powinny tam
  • Odpowiedz
@DerMirker: dzięki w ogóle za przypomnienie o BO. Widzę, że od groma jest szkoleń dla dzieci, czy zajęć jogi, a tylko jeden projekt traktuje np. o publicznych darmowych toaletach (których bądź co bądź ultra brakuje w Krakowie). Ech co roku to samo. "Przedszkolaki na kajaki" ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Też jestem zdania, że środki powinny być rozdysponowane na dobro wspólne jak parki, toalety, miejsca rekreacji, a nie
  • Odpowiedz
@lunaria: skandalem jest, że ktoś to przeczytał i dopuścił. 100zł za stronę internetową i promocję jest po prostu bulwersujące. Urzędnik oczywiście za to nie odpowie.
  • Odpowiedz
@szuwarek-mini: o dokładnie tak, w tym mieście nie ma toalet, w lotników jest jeszcze w miare znośna, ale raz byłam na mogilskim i miałam traume, jeszcze musiałam klamkę z obrzydzeniem trzymać, bo zamki powyrywane, wejść do męskiego, bo damski zatrzaśnięty, a szkoda gadać XD
  • Odpowiedz
Ale to, że mogą głosować ludzie np. z innych dzielnic, bo namówił ich znajomy, który chce sobie iść na kurs tańca za publiczną kasę już tak. Tak jak pisałem - wpływ na lokaną społeczność powinien być zdecydowanie większy. Nie miałbym problemu gdyby ktoś zrobił projekt na chociaż 100 czy 300 miejsc i on by wygrywał. Bo to rzeczywiście aktywizowanie lokalnej społeczności. 30 miejsc, to raczej próba ogarnięcia sobie zajęć dla grupy znajomych
  • Odpowiedz
@lunaria: w niewielu miejscach są, ale płatne (można przeżyć, jako część eksploatacyjna), w tragicznym stanie i mocno ograniczone czasowo. Przykładowo przy rynku podgórskim w weekendy chyba po 19 czy 20 nie skorzystasz. Uważam, że skoro już ktoś weryfikuje projekty (bo przecież nie wszystkie przechodzą), to powinna być jasna deklaracja, że środki rozdysponowane są do pożytku publicznego, a nie na widzimisię 20 osób. Co to za projekt, zajęcia taneczne dla 30 osób
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DerMirker: mnie chyba jeszcze bardziej triggerują takie, które powinny być na bieżąco ogarniane przez gminę, typu zakup nowych książek albo naprawa/budowa chodników albo oświetlenia. (°°
  • Odpowiedz
@aegispolis: Mam swoje przypuszczenia jak to działa na bazie tego w jaki sposób widziałem przygotowanie niektórych projektów do poprzednich edycji, więc powiedzmy, że nie wierzę, że będzie to absolutnie przypadkowe 30 osób, które się zgłoszą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie zajęcia na 30 osób, do tego jednak dość niszowe, są po prostu zbyt małą "wartością dodaną" dla mieszkańców dzielnicy (a tych, wg statystyk w Dz. XV
  • Odpowiedz
@szuwarek-mini: jak najbardziej się z tobą zgadzam, bo to ze ja muszę krążyć po całej dzielnicy bo jest jedna PŁATNA publiczna toaleta w okropnym stanie, wiec kombinować jak najszybciej podjechać do galerii to jakaś masakra. i tak, też wiem, że nie dla mnie jest wszystko, typu własnie place zabaw, skateparki, przystanie kajakowe itp, ale przynosi to profity ogółowi właśnie. jeszcze bym to zrozumiała gdyby to byl jakis projekt na zadaszony amifteatr
lunaria - @szuwarek-mini: jak najbardziej się z tobą zgadzam, bo to ze ja muszę krąży...

źródło: comment_16650546047mmiGwPr4PmVvw3YdaJsuN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
w dzielnicy XV najwięcej punktów na chwilę obecną zdobył projekt darmowych kursów tańca latino solo


@DerMirker: chwila, skąd wiesz że najwięcej punktów zdobył akurat ten projekt? Gdzie to jest napisane?
  • Odpowiedz