Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Planuję wyjazd do Holandii, dokładnie celuje w Eindhoven jako że mam tam znajomego holendra.
Język tylko angielski na poziomie bardzo zaawansowanym ( wstrzymuję się z nauką niderlandzkiego do momentu gdy będę "zanurzony" w nim), z lekko ponad dwu letnim doświadczeniem jego użycia w pracy korposzczurskiej.
Chciałbym się was poradzić - czy macie jakieś sprawdzone portale do znalezienia pracy? Do tej pory szukałem na glassdoor bądź indeed, ale w spamie śmieciowych ogłoszeń agencji ( które nie wchodzą w grę po czytaniu opinii o wielu z nich) większość pracodawców już wymagała by mieszkać w Holandii.
I teraz też pytanie, czy opłaca się podjąć ryzyko po prostu na 2 miesiące wynająć pokój i wyjechać i dopiero na miejscu szukać pracy, byle jakiej, byleby tylko mieć punkt zaczepienia na start. Jeśli chodzi o papierologię ( BSN, ubezpieczenie itp. to jestem wszystkiego świadom)

#emigracja #holandia
  • 9
@WielkiMaly:

niedziela kropka nl

Z jakiegoś powodu nie mogę napisać normalnie linka - wykop zwraca błąd przy dodawaniu posta

może nie jest to jakas super wybitna strona, ale można trafić tam kontakt do ludzi, których potrzebujesz, warto pogrzebać i poczytać
@WielkiMaly: trudno znalezc prace bez adresu, wiekszosc pracodawcow zwyczajnie sie wtedy nie odzywa. Nawet agencje pracy nie beda za bardzo zainteresowane.
Do pracy w biurach polecam oprocz indeed - nationalevacaturebank i oczywiscie linkedina.
Nie odrzucalabym pracy przez uitzendbiuro, bo one tez zatrudniaja tutaj nawet na wyzsze stanowiska biurowe/inzynierskie. A duzo latwiej jest dostac prace, jak masz swojego "agenta" ktory mowi po holendersku. Nie przejmuj sie opiniami w necie, bo czesto negatywne
@przepiorka: Ten mój znajomy zgodził się być swojego rodzaju tłumaczem dla mnie, a jeśli chodzi o pracę to szukam dosłownie byle czego - może być nawet zmywak. Szanuję każdy zawód i uczciwą pracę, później mogę szukać czegoś ambitniejszego ( jak już nauczę się też języka). A z tym CV to w sumie racja, nie pomyślałem, dzięki. Wydaje mi się też dlatego, że jakbym był na miejscu i chodził od tzw drzwi
@bvrvn: Właśnie słyszałem z tym zakwaterowaniem, dlatego zdziwiła mnie na początku mała ilość ofert na początku ich przeglądania na różnych stronach. No ale nie będę wyjeżdżał jeśli nie mam gwarancji lokum na miejscu, więc tutaj tylko po bezpośrednim potwierdzeniu przez kumpla że mam pokój
@WielkiMaly: chodzenie od drzwi do drzwi w poszukiwaniu pracy biurowej to tez raczej zly pomysl :) - uwierz, bylam tam. Holendrzy do szukania pracownikow wykorzystuja albo swoje dzialy HR albo zewnetrzne firmy i oczekuja, ze wczesniej sprawdzony kandydat pojawi sie na wczesniej umowionym spotkaniu. Nawet jezeli ktos Ci wyslucha jak wejdziesz z ulicy, raczej nie zrobisz dobrego wrazenia. Z mojego doswiadczenia trzeba wysylac CV, bez wzgledu na to, czy agencja czy