Wpis z mikrobloga

#iphone #elektronika

ostatnio zacząłem patrzeć za używanym iPhone XS (idzie dostać za 1200-1300zł w niezłym stanie), zauważyłem, że duża część z tych XS'ów ma niedziałający Face ID. I to praktycznie co druga oferta to niedziałające Face ID.

O co z tym chodzi? To był jakiś niedopracowany model pod tym względem, czy to FaceID nie działa jak się już telefon naprawiało i ma jakieś nieoryginalne części?
  • 9
@syntium300: też się ostatnio za jakimś używanym rozglądam, bo chcę się w pełni przesiąść na "ekosystem" ogryzka, ale doczytałem gdzieś, że to niekoniecznie jakieś wadliwe naprawy czy lewe części, tylko po prostu czasem po upadku coś tam się uszkadza i przestaje działać samo z siebie. Niemniej, w większość ofert na OLX obstawiam cebulę i faktycznie pewnie był robiony wyświetlacz. Btw. nawet refurby często nie mają działającego FaceID więc... Uj wie. ¯\_(ツ)_/¯
@syntium300: Nie polecam żadnego iphona który jest reklamowany jako „jak nowy” a ma cenę sporo niższa niż obecne generacje. Jak napisane wyżej bardzo często są to modele poleasingowe z wymienionymi ekranami/bateriami/częściami na zamienniki. Kupisz, pochodzi miesiąc i go znienawidzisz bo ekran jakiś słaby, nie ma faceID, bateria krótko trzyma itd. Niestety takie się realia i jeśli iphone nie jest fabrycznie nowy to można się tak naciąć