Wpis z mikrobloga

@ode45 XD Masz dostęp do coursery, kursów przygotowanych przez firmy z najmocniejszymi inżynierami na rynku, kursów z najlepszych uczelni na świecie, a rozważasz studia podyplomowe na polskiej uczelni?
@ode45: Dostałeś odpowiedź, która jasno ci określiła, czy dobrze spożytkujesz pieniądze. XD Studiowałeś kiedyś informatykę, czy ci się wydaje, jak wyglądają studia informatyczne na polskich uczelniach?
@ode45: No to po kolei - było to kilka lat temu, zastanawiałem się nad Data Science i Big Data.
Wybrałem BD, bo miałem już doświadczenie analityczne/statystyczne/pythonowe na poziomie takim, że odnośnie DS mogłem sam wyciągać coś z zaawansowanych kursów internetowych - a poza tym zajmuję się tym zawodowo.

Jako że często pracuję z inżynierami, ale sam nim nie jestem, wybrałem BD. Był to strzał w dziesiątkę, bo zajęcia (właściwie warsztaty) były
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ode45:
W tym kierunku to już lepiej Mini i coś bardziej matematycznego. Statystyka, ekonometria, informatyka szukał bym tutaj czegoś, u podstaw zzamiast tych haseł reklamowych big data i data science.
Potem tylko siedzieć w kaggle i grzebać.

Wolałbym pozbierać trochę kasy i na rok wyjechać do UK na podyplomowke, w kraju to sobie można zrobić 1 stopień dla papieru, żeby cię na podyplomowke wpuścili gdzies indziej i elo.
@RapIArbuzy: zapewne w niemczech, czechach i innych krajach też jest przepaść w porównaniu z stanami, co nie oznacza, że nie warto studiować bo w stanach jest lepszy poziom xD. W dodatku czym się on objawia? bo np w PL nauka algorytmów stoina wysokim poziomie
bo np w PL nauka algorytmów stoina wysokim poziomie


@muchatse: Robisz sobie jaja? xD Nie, nie stoi. Porównaj materiał, sposób nauki do kursu chociażby z princeton, czy z mit, które są dostępne w sieci.

zapewne w niemczech, czechach i innych krajach też jest przepaść w porównaniu z stanami,


Nie, nie ma. Poziom studiów w Niemczech, Szwajcarii, UK, czy Finlandii stoi na podobnym poziomie.
Robisz sobie jaja?


@RapIArbuzy: nie robię sobie jaj, ja miałem naukę algorytmów na dobrym poziomie, a ty wyciągasz jako przykłady, najlepsze uczelnie na świecie i nie wiem czego chcesz dowieść xD. Typowe srańsko na to co wywodzi się z Polski

Nie, nie ma. Poziom studiów w Niemczech, Szwajcarii, UK, czy Finlandii stoi na podobnym poziomie.


widzę, że zjeździłeś wszystkie uczelnie, tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie robię sobie jaj, ja miałem naukę algorytmów na dobrym poziomie,


@muchatse: Według kogo na wysokim poziomie? Pracujesz w jakimś faangu, faang-like firmie, albo unicornie? Rozwiązujesz bez problemów hardy na leetcode? A może mockujesz interview do firm wymagających przygotowania algorytmicznego?

widzę, że zjeździłeś wszystkie uczelnie, tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A bierzesz pod uwagę coś takiego jak statystyka, rankingi i fakt, że mogłem pracować z ludźmi
Według kogo na wysokim poziomie? Pracujesz w jakimś faangu, faang-like firmie, albo unicornie? Rozwiązujesz bez problemów hardy na leetcode? A może mockujesz interview do firm wymagających przygotowania algorytmicznego?


@RapIArbuzy: któreś z tych rzeczy są prawdą ale nie musisz wiedzieć które ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A bierzesz pod uwagę coś takiego jak statystyka, rankingi i fakt, że mogłem pracować z ludźmi innej narodowości po tych uczelniach?


no pewnie
Dobra no jak ktoś chce ufać wykopkowi, że kurs udemy od hindusa jest bardziej wartościowy niż studiowanie to niech sobie wierzy xD


@muchatse: Nic takiego nie stwierdziłem, to twoje projekcje.

któreś z tych rzeczy są prawdą ale nie musisz wiedzieć które ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No które, wymienimy doświadczenia, ale wiem że kłamiesz, bo gdyby cokolwiek z tego było prawdą, to byś nigdy nie stwierdził że studia
No które, wymienimy doświadczenia, ale wiem że kłamiesz, bo gdyby cokolwiek z tego było prawdą, to byś nigdy nie stwierdził że studia informatyczne w polsce są coś warte. Tak więc nie musisz mitomanić


@RapIArbuzy: to właśnie ty mitomanisz sobie na mój temat "Sherlocku" z nad Wisły, żeby podtrzymywać swoją hipotezę xD