Wpis z mikrobloga

Upadek Amerykańskiego Snu

Polecam . Proste i szybkie wytłumaczenie działania systemu finansowego NMT, które powinni załapać nawet retoryczny Janusz i Grażyna. Promujcie to.

Również dla pokolenia millenialsów, bo oni wypełniają czas prostą rozrywką, której mają ile chcą i takich rzeczy nigdy nie ogarną w tradycyjny sposób.

To nie atak w waszą stronę, doskonale wiecie że nie ogarnięcie żadnej książki na ten temat np. "Wojna o pieniądz" (polecam, światowy bestseller), więc obejrzyjcie przynajmniej to ()/

#ekonomia #inflacja #pieniadze #gielda #bitcoin #kryptowaluty #nieruchomosci
  • 25
@MEKORRO: dużo mniejsza ich część niż poprzednich pokoleń. Mają internet, rozrywkę, nie nudzą się. Wiesz czemu tik-tok zdobył taką popularność? Bo pokolenie millenialsów ma "uwagę 8 sekund". Dłużej ciężko im się skoncentrować. To zbadane powszechne zjawisko.

Nowe pokolenie konsumentów. Potrafią się skupić tylko przez 8 sek..

Jak również to że średnia IQ spada bardzo szybko:

Ludzkość głupieje. IQ spada nawet o 7 punktów na pokolenie.

Poza tym sam widzę
@cyberpunkbtc: szkoda, że przeoczyłeś iż odniosłem się jedynie do twojego założenia odnośnie mojego wieku, co dodatkowo cię ośmiesza, bo próbujesz wytknąć mi coś, co sam zrobiłeś wcześniej. Ogarnij się( ͡º ͜ʖ͡º)
@MEKORRO: gdybyś nie należał do pokolenia Z, to byś w taki sposób nie stanął w jego obroniee.

chłopy co myślą, że millenialsi nie ogarniają systemów finansowych ( ͡º ͜ʖ͡º)


To oczywiste że należysz do niego... No, ale możesz utrzymywać że to nieprawda, bo w końcu nie mogę tego udowodnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

szkoda, że przeoczyłeś iż odniosłem się jedynie do twojego
To oczywiste że należysz do niego...


@cyberpunkbtc: no i wracamy do twojej miernej umiejętności wnioskowania. Dziwne, że nie bierzesz wcale pod uwagę, że mogę się z tobą nie zgadzać, bo uważam że nie masz racji( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak, nie padły liczby, więc nie ma odniesienia do wieku, ale potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ok( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡
Czy Twoim zdaniem to oznacza że cyfrowy piniondz będzie remedium?


@Lecislav: w takim celu powstał, tak został zaprojektowany, aby pełnić rolę remedium...
Czy mi się uda czy nie, nie mam pojęcia. Jedynie pewne jest że prubojemy, co nie jest łatwe. Zwłaszcza przez to że naganiactwo traktujące go jedynie jako aktywo do zarobku przez wzrost wartości, strasznie utrudnia dotarcie do mas i tłumaczenie im jak działa BTC i dlaczego go potrzebujemy. Ludzie
@Lecislav:

https://nakamotoinstitute.org/cypherpunk-manifesto/

A Cypherpunk's Manifesto


Eric Hughes

March 9, 1993

Prywatność jest niezbędna dla otwartego społeczeństwa w erze elektronicznej. Prywatność to nie tajemnica. Prywatna sprawa to coś, o czym nie chce wiedzieć cały świat, ale tajna sprawa to coś, o czym nie chce wiedzieć nikt. Prywatność jest mocą selektywnego ujawniania się światu.

Jeśli dwie strony mają jakieś kontakty, to każda z nich ma pamięć o swojej interakcji. Każda ze stron może
@cyberpunkbtc: z tym że BTC spełnia role cyfrowego złota a nie pieniądza jako sposobu na przeniesnie wartości z wymiany jednego dobra na inne, wbrew pozorom ludzi mniej przeraża kilkunastu % inflacja w skali roku niż kilku czy nawet kilkunastu % zmiana wartości w ciągu nawet jednego dnia, BTC = cyfrowe złoto, DeFi = alternatywny system finansowy
@cyberpunkbtc: Przebrnąłem przez całość. Zakładając że nie wiedziałem nic z tego materiału, ale teraz już wiem. Po co mi wiedza jak działa system monetarny w Stanach Zjednoczonych? Gwarantem Stanów Zjednoczonych jest ów dolar który jest walutą światową. Większość operacji finansowych między państwowych odbywa się właśnie w dolarze. Dodruk $ odbija się inflacją na wszystkie te kraje podczas gdy stany się bogacą. Z kolei gwarantem $ jest armia stanow zjednoczonych. Powiedz mi
@cyberpunkbtc: a to tylko jeden z elementów który wpływa negatywnie na taki sposób zagospodarowania cyfrowego piniondza w gospodarce, przykładowo kolejny: w świecie rozwoju ( niekoniecznie dynamicznego) ograniczona ilość BTC teoretycznie bedzie pokrywała wartoscią rosnącą ilość dóbr inwestycyjnych/konsumenckich etc. rozumiesz do czego zmierzam? bedzie w dłuższej perspektywie tak samo jak z prawdziwym złotem
Po co mi wiedza jak działa system monetarny w Stanach Zjednoczonych?


@Inncognito: w dokładnie taki sam sposób działa NMT na całym świecie. Jedyna różnica to o czym wspomniałeś że USD jest powszechnie używany do płatności w handlu międzypaństwowym. Reszta tak samo działa. Też straciliśmy parytet złota, też powstał fiat, identycznie jest on tworzony, oraz trafia na rynek. Też mamy NBP, tak są.o rzd obligacje emituje, oraz porzuca pieniądze kiedy ktoś kredy
cyberpunkbtc - > Po co mi wiedza jak działa system monetarny w Stanach Zjednoczonych?...

źródło: comment_1665445536sYBWBz8zJdcgUgBL3qOvUk.jpg

Pobierz
@cyberpunkbtc: Czytałem dawno temu wojnę o pieniądz na Kindle i (tak zapamiętałem) jest to zbiór teorii spiskowych dot. systemu monetarnego i jakąś dziwna althistoria.

Tezy niepoparte w większości niczym, odwołania/przypisy jedynie do cytatów, metodologia jak z filmów o ufo z yt. Żeby napisać książkę o systemie (który jest pełen wad) trzebaby zachować minimum obiektywizmu, bo w tym przypadku bardziej śmierdzi chińska propaganda ubrana w zgrabna beletrystykę, niż w coś czym się
@cyberpunkbtc

Według danych Census Bureau w latach 1967-2020 mediana dochodów gospodarstw domowych w USA wzrosła realnie (siła nabywcza) o około 40%. Jednak w tym czasie średnia liczba domowników w gospodarstwie domowym spadła z 3,3 do 2,5. Dzieląc medianę dochodów gospodarstw przez liczbę domowników obliczymy, że mediana w przeliczeniu na domownika wzrosła o 80%. Dla porównania mediana dochodów we Francji w 2020 była realnie o 43% wyższa niż w Polsce (nominalnie o 170%)
Raf_Alinski - @cyberpunkbtc 

Według danych Census Bureau w latach 1967-2020 median...

źródło: comment_16654840085qCGfTuagJA1DOEw1uOvuW.jpg

Pobierz
@cyberpunkbtc: nie zaczynasz bo nie chcesz czy nie zaczynasz bo nie masz czym?;> bo zacznij od zawrotnej przepustowości BTC albo od tego jak się dobrze skaluje... albo od tego jak dużo wartości przechodzi przez tą sieć, oo albo wiem zacznij od tego jak tani w utrzymaniu jest to ecosystem ;)