Wpis z mikrobloga

Startuję z #rozbiorka czterech sztosów. Chłodny Serge Lutens L’orpheline, dymny Franck Boclet Ashes, drzewny Olfactive Studio Woody Mood i słodki Valentino Uomo Intense - oczywiście PUIG. Do tego wyprzedaż dekantów i paru flaszek. Część z nich mi nie podeszła, a części pozbywam się bo nakupiłem zapasów jak #!$%@?. Zapraszam!

MWZ 40 zł lub dwa gotowe dekanty. Szkło 2,5 zł, wysyłka OLX lub InPost. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie. Dla każdego zamówienia >100 zł dorzucam sampla z wybranego zapachu z mojej kolekcji spoza dekantów w tym wpisie (~150 zapachów, Ty wybierasz).

DEKANTY:

1. Amouage Fate Man - 5 ml - 32,5 zł
parfumofragranticarecenzja

2. Frederic Malle Vetiver Extraordinaire - ~7,5 ml - 34,5 zł
parfumofragranticarecenzja

3. Tauer L'Air du Désert Marocain - ~2,3 ml - 28,5 zł
Ciężko mi opisać ten zapach. Suchy, ciepły, aromatyczny. Inaczej go sobie wyobrażałem, więc niech leci w świat.
parfumofragranticarecenzja drlove

4. Franck Boclet Fir Balsam - ~10 ml - 47 zł
Dla fanów leśnych zapachów pozycja obowiązkowa. Drzewny, leśny, aromaterapeutyczny, nieco słodkawy. parfumofragrantica

5. Ormonde Jayne Ormonde Man - ~10 ml - 51 zł
Cedr, kardamon, różowy pieprz i nieco jałowca. Wyczuwam tu jeszcze nieco herbaty, której nie ma w nutach. Lekki, jasny i „świetlisty” zapach.
parfumofragranticarecenzja

6. Lorenzo Villoresi Incensi - ~10 ml - 31 zł
Wbrew nazwie nie znajdziemy tu wiele kadzidła, lecz galbanum przez co zapach jest bardzo zielony, wytrawny, ziołowy, ale i świeży.
parfumofragrantica

7. Merchant of Venice Ottoman Amber - ~7,5 ml - 19 zł
Ciepły, otulający, ambrowy, delikatnie słodki, czyli coś za czym nie przepadam. Przypomina mi nieco Armaf Niche Oud.
parfumofragrantica

8. Unique'e Luxury Izmir - ~3 ml - 17,5 zł
Irysowo-cytrysowy unisex.
parfumofragrantica

9. Penhaligon's Lothair - 9,5 ml - 35 zł
Kolejny zapach, który ciężko mi jakkolwiek opisać. Kompozycyjnie całość jest świetnie zmieszana: jałowiec, kardamon, lawenda, trochę cytrusów i nieco słodyczy gdzieś na drugim, trzecim planie.
parfumofragrantica

10. Liquides Imaginaires Melancolia - 2,5 ml - 15,5 zł
Wytrawny, świeży miks trawy cytrynowej i łagodnej mięty. Kompozycja prosta, w miarę liniowa, za to wprawiająca w dobry nastrój.
parfumofragrantica

11. Dior Fahrenheit Absolute - 4 ml - 26 zł
Nieco „ciemniejsza” wersja ponadczasowego klasyka. Tu też liczyłem na więcej mirry i nieco się zaskoczyłem, że nie jest tak wyraźna jak wynikałoby to z nut. Generalnie Fahrenheit to nie moje klimaty, ale jak ktoś to lubi, to gorąco polecam.
parfumofragrantica

12. Giorgio Armani Code Sport - ~5 ml - 27 zł
Dziwi mnie to, że to flanker Code, bo mógłby być spokojnie oddzielnym bytem spoza serii. Cytrusowy, rześki z akcentami wodnymi i miętą.
parfumofragranticarecenzja

13. Bvlgari Black- ~5 ml - 18 zł
W dużym uproszczeniu skóra z dodatkiem herbaty i wanilii. Uniseks. Trochę przypomina mi ELDO Tom of Finland.
parfumofragranticarecenzja

14. Bvlgari pour Homme Extreme - ~10 ml - 21 zł
Cytrusy, liście herbaty, piżmo. Świeżo, wytrawnie, lekko i elegancko. Bezpieczny i uniwersalny zapach.
parfumofragrantica

15. Dunhill British Leather - ~9 ml - 23 zł
parfumofragrantica

16. Etat Libre d'Orange Tom of Finland - 9,5 ml - 25 zł
Zamsz, tonka, troche aldehydów; zapach nieco dziwny ale lekki i bardzo przyjemny. Są dla mnie zbyt tonkowe, więc sprzedaję choć pewnie pożałuję tego jak to już nie raz bywało.
parfumofragranticarecenzja

17. Kenzo Homme Boisee- ~7 ml - 23,5 zł
Zielony, wytrawny, chłodny i bezpieczny zapach. Wetyweria i bazylia.
parfumofragrantica

18. Narciso Rodriguez for him Bleu Noir - ~6 ml - 14 zł
parfumofragranticarecenzja KaraczenMasta

19. Hermes H24 EDT- ~6,5 ml - 18,5 zł
parfumofragranticarecenzja

20.Armaf Turathi Blue - 28 ml - 51 zł (mogę rozbić na np. 10 ml)
parfumofragrantica

21. Lattafa Ra'ed - 10 ml - 12,5 zł
Słodki, nawet nieco ulepowaty, ale ma w sobie coś przyciągającego. Przypominają mi Paco Rabanne Pure XS Night.
parfumofragrantica

22. John Varvatos Vintage- ~10 ml - 21,5 zł
Wbrew nazwie nie ma tu nic z dziada! Słodkawo-przyprawowo-tytoniowy zapach. Daleki i przyszywany kuzyn Burberry London.
parfumofragranticarecenzja

23. Cacharel pour L'Homme - 9 ml - 18 zł
Gałka muszkatołowa, geranium, bergamotka, lawenda i szałwia, wetyweria, jodła, goździki (wbrew temu co jest na fragrze – ja wyczuwam przyprawę, nie kwiat) - wszystkie te składniki pięknie ze sobą grają i da się wyczuć każdy z nich. Klasyczny, świetnie zmieszany zapach. Mimo to nie jest mi z nim po drodze. Nie ma dziada.
parfumofragrantica

24. YSL Y Le Parfum - ~7 ml - 27 zł
parfumofragrantica

25. Pomellato Artemisia - ~8 ml - 6,5 zł
Letniaczek z wyraźnym podobieństwem do Guerlain Homme.
parfumofragrantica

26. Francesco Smalto FullChoke - ~9,5 ml - 10 zł
Trochę pieprzu, trochę rumu.
parfumofragrantica

27. Yardley Gentleman Elite - 19 ml - 19 zł
Nie jest to klon, ale zdecydowanie klimat Bleu de Chanel, Missoni pour Homme itp.
parfumofragrantica

28. Cuba Gold - ~20 ml - 16 zł
parfumofragrantica

29. Rasasi Numero Uno - ~9,5 ml - 15 zł
parfumofragrantica

30. Kenneth Cole Black - 4 ml - 7,5 zł
parfumofragrantica

ROZBIÓRKA (ilość w nawiasie = do odlania)

A) Valentino Uomo Intense PUIG - 4,5 zł/ml (40 ml, flakon już mam)
maks. 10 ml na osobę; pierwszeństwo dla tych, którzy wezmą min. jeden dekant z listy (1-30)
parfumofragranticarecenzja

B) Serge Lutens L'orpheline - 4,35 zł/ml (25 ml, flakon już mam)
Piżmo i kadzidło. Nazwa (przynajmniej dla mnie) jest nieco niepokojąca, co wg mnie świetnie pasuje do tego zapachu.
parfumofragranticarecenzja drlove

C) Franck Boclet Ashes - 4,14 zł/ml (40 ml, flakon już mam)
Klimat Amouage Memoir i Zegna Charcoal. Ciemnozielony, gorzki i wytrawny, suchy i dymny, ale bez kościoła. Nieinwazyjny. Cena rewelacyjna.
parfumofragranticarecenzja @fryco

D) Olfactive Studio Woody Mood - 2,3 zł/ml (30 ml) (wysyłka ze sklepu dopiero po 18.10)
Ależ to jest dobry zapach. Drzewny, herbaciany, ciepły, świdrujący, nieco orientalny, nieco dymny, momentami raz świeży, raz słodki, raz gorzki. Perfumy zmienne i zaskakujące, pełne kontrastów.
parfumofragranticarecenzja

DO ODLANIA

E) Armaf Niche Black Onyx - 0,75 zł/ml (80 ml)
Klimaty Rive Gauche. Nie podszedł mi, bo liczyłem na więcej mirry.
parfumofragrantica

F) Kenneth Cole Black- 1,2 zł/ml (90 ml)
parfumofragrantica

G) Afnan Supremacy Noir - 1,05 zł/ml (50 ml)
Klimaty Bottega Veneta Pour Homme; drzewnie i leśnie.
parfumofragrantica

H) Zara 9.0- 1,0 zł/ml (30 ml)
Matowa butelka.
parfumofragrantica

I) Avon Destination Grand Canyon - 1,5 zł/ml (35 ml)
Jak na Avon to rewelacja, zarówno pod względem zapachu i parametrów. Hiden gem to może za dużo powiedziane, bo nie jest odkrywczy, nic nie wnosi i nie są to wyżyny perfumiarstwa, ale nadrabia trwałością, projekcją i tym, że po prostu bardzo dobrze pachnie. Drzewny, męski, nieco cytrusowo-pieprzny. Spośród >200 zapachów jakie mam, o dziwo ten Avon jest w bodajże TOP3 dla mojej różowej. Jeden z niewielu zapachów, obok m.in. Opium, Icona, Zegny Milan czy Amary, których w zapasie mam kilka flaszek.
parfumofragrantica

J) Sergio Soldano For Men White - 0,5 zł/ml (50 ml)
Wyczuwalny klimat lat 80-tych, ale z bardzo niskim indeksem dziada. Spokojnie mógłby kosztować 2-3 razy tyle. Flakon - dzieło sztuki.
parfumofragrantica

K)Halston Z-14 - 0,7 zł/ml (30 ml)
Kolejny retro vibe, ale zdecydowanie nie jest odpychającym dziadem. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Można nosić nawet jak się jest przed trzydziestką.
parfumofragrantica

L) Issey Miyake L'Eau d'Issey pour Homme by Kevin Lucbert - 1,3 zł/ml (20 ml)
Świeżutko, jak to u Isseya, z lekko leśnym twistem.
parfumofragrantica

M) Issey Miyake Nuit d'Issey EDT - 1,35 zł/ml (20 ml)
parfumofragranticarecenzja

N) Dunhill Icon - 1,6 zł (30 ml)
Gdybym miał wybrać 10-20 zapachów do końca życia, Icon byłby jednym z nich. Przyjemny, lekki, świeży, kojący, czysty koszulowiec. Zero dziada.
parfumofragranticarecenzja

O) Chopard Amber Malaki - 2,60 zł/ml (20 ml)
Niezwykle przyjemny, ciepły ambrowiec, delikatnie dymny.
parfumofragranticarecenzja dr_love

FLAKONY

P) Armaf Niche Black Onyx- ~89 ml - 70 zł
Klimaty Rive Gauche. Nie podszedł mi, bo liczyłem na więcej mirry.
parfumofragrantica

Q) Kenneth Cole Black tester ~99 ml - 119 zł
parfumofragrantica

R) Afnan Supremacy Noir - ~49 ml - 51 zł
Klimaty Bottega Veneta Pour Homme; drzewnie i leśnie.
parfumofragrantica

S) Avon Destination Grand Canyon - 35 ml - 52 zł
Jak na Avon to rewelacja, zarówno pod względem zapachu i parametrów. Hiden gem to może za dużo powiedziane, bo nie jest odkrywczy, nic nie wnosi i nie są to wyżyny perfumiarstwa, ale nadrabia trwałością, projekcją i tym, że po prostu bardzo dobrze pachnie. Drzewny, męski, nieco cytrusowo-pieprzny. Spośród >200 zapachów jakie mam, o dziwo ten Avon jest w bodajże TOP3 dla mojej różowej. Jeden z niewielu zapachów, obok m.in. Opium, Icona, Zegny Milan czy Amary, których w zapasie mam kilka flaszek.
parfumofragrantica

#perfumy #rozbiorka #stragan
goleiro - Startuję z #rozbiorka czterech sztosów. Chłodny Serge Lutens L’orpheline, d...

źródło: comment_16655082889EqTqU8Gm6mLsVNeyoqAY0.jpg

Pobierz
  • 35
@goleiro: Poproszę
po 10ml
K)Halston Z-14 - 0,7 zł/ml (30 ml)
N) Dunhill Icon - 1,6 zł (30 ml)
i
30. Kenneth Cole Black - 4 ml - 7,5 zł
26. Francesco Smalto FullChoke - ~9,5 ml - 10 zł
25. Pomellato Artemisia - ~8 ml - 6,5 zł
23. Cacharel pour L'Homme - 9 ml - 18 zł