Wpis z mikrobloga

@bdfi3 jak masz nakładkę odbierająca to nawet odbierać nie trzeba. Pierwszy raz termomixa używałam pracując na kuchni we Francji to był chyba jeszcze T2 cuda chlopaki na kuchni z tego robili. W wiekszosci restauracji tam używany. Jeśli nie ograniczasz się tylko do przepisów z cookido to można z tego wyczarować fajne rzeczy. U mnie lata codziennie, od owsianki z chia po dwudaniowy obiad, chleb, pasty do chleba, ciasta itd. Można przecież w
  • Odpowiedz
@crpingui: Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja nie neguje tego, że to urządzenie nie jest przydatne tylko głównie jego cenę. Bo to, że u mnie się nie sprawdziło to nie znaczy, że u kogoś innego będzie tak samo.
Irytuje mnie po prostu jakość tego urządzenia bo, chociażby to, że w tej cenie dostajemy tablet który działa jak działa to jest porażka.
No i dodatkowo jak chce zrobić coś w miarę prostego i
  • Odpowiedz
@Matti28 Mireczku, ja byłem neutralnie nastawiony na TM, ale dostaliśmy z różową na prezent i gdyby nam się zepsuł to kupiłbym drugiego. Większość moich znajomych jest zaskoczona możliwościami. Na szybko:
-1.5l lemoniady z 3 cytryn w 10sek, w lato grana dzień w dzień..
-owsianka dla dwóch osób robi się tyle, że zdążę w tym czasie rano wziąć prysznic.
-drinki dla 5 osób w 1min
-przede wszystkim zdrowe gotowanie (w przepisach raczej unikają
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: A ja sie cały czas bije z myślami czy kupić czy nie. Teraz ten najnowszy model kosztuje 2,5k. Widać popytu na to nie ma bo i stacjonarnie można dostać xD gotować umiem, mam różne gary, miksery blendery wiec to tez nie problem. Problemem jest dla mnie czas którego mam mało. Mając tylko wolne weekendy szkoda mi czasu na stanie pół dnia przy garach. Teraz pytanie czy to faktycznie przyspieszy czy
  • Odpowiedz
@arinkao: Tez właśnie rozważałam, ale wtedy tylko zupy sosy itd a ciasta już mi nie wyrobi. Podchodzę do tego trochę na chłodno, bo znam swoj słomiany zapal na szczęście
  • Odpowiedz
@shnitzel: To nie rób ciast albo opanuj takie na szybko, jednociastowe do zmiksowania i wrzucenia na blache. Nie nabieraj sie na marketing, może to i niezła zabawka dla 20 latka który zaczyna przygodę w kuchni.
  • Odpowiedz
@arinkao: Jakbym siedziała w domu na dupie i miała większa kuchnie to pewnie bym kupila, a tak nie dość ze się zagrace to i tak pewnie wyjdzie to samo co z gotowaniem tradycyjnym xD póki co sobie odpuszczę. Cena tez zaporowa, mogliby zrobic taniej. Ludzie się bulwersuja na Facebooku ze wszędzie poza PL to kosztuje około 1700-1800 w przeliczeniu na PLN wiec pewnie tyle jest warte. Z reszta stary po tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lujdziarski: moi rodzice mieli a w zasadzie mają do dzisiaj garnki zeptera, odkurzacz rainbow, thermomixa. Korzystałem z wszystkich tych urządzeń gdy z nimi mieszkałem w młodości i do samych urządzeń nic nie mam po za ceną z dupy. Ta cena oczywiście jest wynikiem sposobu dystrybucji. Same urządzenia warte są pewnie gdzieś 1/3 albo 1/4 ceny za którą są sprzedawane. Nienawidzę mlm i wszelkiego rodzaju domokrążców żerujących na swoich klientach.
  • Odpowiedz
@Radkovv: Moja znajoma robi w nim normalnie Dania mięsne, ciasta, chleb, kawę mrożona, lody, jogurty, sałatki, sosy, zupy itp. Prawie każde danie da radę w nim zrobić. Sam nie mam tego ale zawsze chwali, nie trzeba pilnować tego wystarczy włożyć składniki i się robi.
  • Odpowiedz
@rudy_defekacjusz potrzebne jest urządzenie, które będzie trzymało Ci sztywno temperaturę (w przypadku tej techniki temperaturę ścinania białka dla danego miesa/ryby etc). Wiec można mieć all in one albo 5 różnych urządzeń. U mnie w małej kuchni się sprawdza, a że mam chłopa kucharza to lubi robić wymyślne potrawy :)
  • Odpowiedz
@bdfi3 mam od 3 tygodni T6 przymierzaliśmy się do zakupu jakieś 5 lat i jak dla mnie chodzi spoko, nic się nie tnie. Fakt trzeba odczekac jakieś 5 sec żeby sieć złapało jak włączam, ale jest git. Jeśli jakość jest taka jak była w T2 to o to się nie martwie, my tam cukierki typu kukułki mielilismy i nic się nie działo. Urządzenie nie do #!$%@?. Miałam okazję macać lidlomixa no i
  • Odpowiedz