Wpis z mikrobloga

@Lujdziarski: Mi rodzice kupili na rocznicę ślubu i w sumie stoi klamot nieuzywany i miejsce zajmuje. Żona lubi gotować i jej to gówno niepotrzebne, a jak jej nie ma to ja sobie zgrzeję jakieś gotowe mięso typu frankfuterki albo nuggetsy.

Nie dało się jej przegadać że niepotrzebny mi thermomix i jak już ma #!$%@?ć tyle hajsu na prezent to niech mi kupi Kitchen Aida. Bo jego to bym chciał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Lujdziarski: z takich gadżetów kuchennych mam 2 ulubione:
1. Frytownica beztłuszczowa do której wlezie cały kurczak. Zastępuje u mnie całkiem sprawnie piekarnik.
2. Szybkowar elektryczny. W połączeniu z ręcznym blenderem zrobi to samo co "termomix" i do tego szybciej (I taniej). Dodatkowo ciśnieniowo pasteryzuję i tyndalizuję w nim przetwory.
Wszystko za jakąś połowę ceny najtańszej podróbki termomixa.
@Lujdziarski: Główny atut to to, że nie musisz stać przy garach, bo on te takie proste, ale czasochłonne czynności wykonuje sam, bez nadzoru.

Ogólnie jak ktoś jest "singlem", antynatalistą to mu się nie przyda. Znajomi i rodzina z kaszojadami sobie chwalą, bo jednak więcej się gotuje dla rodziny i to faktycznie oddaje powiedzmy godzinę dziennie na inne aktywności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@Nester86: Posiadacze termomomixa przypominają sektę, która namawia kolejne osoby, żeby nie być jedynym głupkiem w najbliższym społeczeństwie.


Jaki s nigdy na wykopie nie widziałem wpisu posiadacza Termomixa, który by pisał, że spoko urządzenie i że można kupić. Za to widzę bardzo dużo wpisów tych co TM nie mają i piszą, że to gówno, drogie i garnek do podgrzewania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lujdziarski: świetne narzędzie jeśli ktoś nie lubi siedzieć w kuchni, bo to zawsze jakieś urozmaicenie :D W sumie jedyny minus, to kłopot z myciem tych wszystkich przystawek, ale on znika jeśli ktoś ma zmywarkę - wtedy nie ma żadnych minusów xd
Acz no 6k za thermomixa bym nie wydał - "lidlomix" w zupełności wystarczy, tym bardziej że udało mi się kupić za chyba 330 euro w niemieckim lidlu (wtedy cos około
@Lujdziarski: urządzenie głowie dla osób które dbają o swój czas, a pieniądze nie są dla nich problemem. Jasne, wszystko da się zrobić ręcznie, ale nie zawsze się chce, czy też ma się na to czas
Najwięcej szczekają jak zawsze ci co nie mają lub nie używali:

garnek z wagą

wszystko da się zrobić ręcznie

przepłacony garnek


Tak płaczą biedacy którzy szukają argumentów dlaczego nie korzystają z tego.
W życiu chodzi o to aby sobie ułatwiać a nie udowadniać że bez ulepszaczy też się da dlatego korzystamy z pralek mikrofali suszarki czy zmywarki.

Po co zmywarka skoro możesz stać przy zlewie i umyć ręcznie naczynia, przepłaciłeś niepotrzebny wydatek,
@Lujdziarski: sam też nie rozumiałem i uważam, że to jeno marna proteza garnka, patelni i odrobiny umiejętności, ale znam parę osób co kupiły i sobie chwalą. Jak ktoś ma lewe ręce do gotowania to jest w stanie sporo potraw w tym przyrządzić. Kumpel robi w tym obiad sobie i dzieciakom jak żona jest do późna w pracy, wczesniej albo ona musiała coś im ugotować do odgrzania albo żarli pizzę z mrożonki,