Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Chyba dalej niewiadomo czy całun to w ogóle ma 2000 lat czy jest późniejszym falsyfikatem. Ale nawet jakby miał 2000 to mogło być w niego zawinięte ciało dowolnego człowieka lub nawet wcześni chrześcijanie mogli zrobić taką preparację, żeby pokazać, że to ich gmina ma taką zajebistą relikwię, nie to co inne gminy. Jednakowoż, Yeshu z Nazaretu najprawdopodobniej był postacią historyczną, więc w sumie jest jakiś cień szansy, że całun należał do
  • Odpowiedz
@spere: ale co tutaj jest fejkiem? W tweecie jest przecież napisane, że naukowcy zajęli się rekonstrukcją postaci z całunu, a nie Jezusa historycznego. Kiedy wpiszesz sobie w wyszukiwarkę całun turyński to postać którą tam widać nie ma ani włosów ani rysów twarzy ludzi którzy historycznie żyli w Jerozolimie w tamtym czasie tylko typowy wygląd białego człowieka. Figura którą zrobili pokrywa się z tym wizerunkiem.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Odtworzyli jakieś chvuj wie co nazarejczyka, wystawią na widok publiczny, a debile będą latać i całować nóżki, i jeszcze będą za to czarnym szmatom płacić :)
  • Odpowiedz
@Trybun_Plebejski: Dla mnie największym problemem tego całunu jest to że nie wiem jakim cudem twarz miałaby się odbić w ten sposób. Weź sobie dłonie, opleć nimi twarz i rozprostuj- zauważ że odbicie twarzy z całunu miałoby kształt poziomego jaja, tak ze 2 razy szerszego niż wyższego. A na tym „całunie” jest normalna twarz- która musiała być namalowana, nie mogła powstać jako odbicie na materiale leżącym na głowie. I to jest największa
Serrrek - @Trybun_Plebejski: Dla mnie największym problemem tego całunu jest to że ni...

źródło: comment_166582603486BwSVE2EielNISba18FUb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SmakoszKotow: A jak sie zachowują absolwenci zawodówki? Skończyłem (gówno) liceum i z tego co pamiętam to większość uczniów przejawiała patologiczne zachowania (włączając w to mnie).
Zaliczyłem też wystarczająco imprez studenckich żeby wiedzieć, wykształcenie nie gwarantuje 'normalności' (zresztą w wieku 16-20 kilka lat, praktycznie każdy jest idiotą, taki to już wiek).
A sam brzmisz jak absolwent europeistyki na wyższej szkole golenia frajerów z pieniędzy ich rodziców, który ma ból dupy, ze po
  • Odpowiedz
@Serrrek: ponieważ twarz nie została odbita ani namalowana, całun to niejako "klisza fotograficzna". Jest dużo informacji na temat krótkotrwałego promieniowana UV odkrytego w płótnie które zostało wyzwolone "od środka".
Naukowcy zastanawiając się nad jedną z teorii, która zakłada, że aby powstał taki obraz jak na Całunie, musiało dojść do wyładowania w krótkim czasie olbrzymiej energii elektromagnetycznej, będącej czymś w rodzaju rozbłysku światła. Ustalono, że tajemnicza energia musiałaby mieć moc 34 miliardów
  • Odpowiedz