Wpis z mikrobloga

@Piastan: i kościół raczej dystansował się od jego opracowania, a on sam jawił się niespotykaną umiejętnością oddzielenia spraw religijnych i naukowych

It is tempting to think that Lemaître’s deeply-held religious beliefs might have led him to the notion of a beginning of time. After all, the Judeo-Christian tradition had propagated a similar idea for millennia. Yet Lemaître clearly insisted that there was neither a connection nor a conflict between his religion
Możesz podesłać jakieś info, bo temat mnie jakoś bardzo nie obchodził, więc nie śledzę co tam się dzieje wokół tego całego całunu.


@Trybun_Plebejski W tej chwili nie mam, czytałem kiedyś. Zresztą bądźmy dorośli. Rozumnemu człowiekowi nie potrzeba badań, żeby wiedzieć, że całun to bujda xd

Swoją drogą byłem zaskoczony, jak środowisko naukowe potrafi manipulować dla wiary. Przy cudzie w Sokółce też ponoć byli profesorowie co tkankę sercową w hostii znajdywali.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kolegiata_%C5%9Bw._Antoniego_w_Sok%C3%B3%C5%82ce

Mam