Wpis z mikrobloga

@missioncritical:
Tak jak napisałem, Wolfsangel.
Czyli niemiecki symbol heraldyczny który powstał na bazie staro-germańskich run i był często używany przez nazistów
Patrz: 2 Dywizja Grenadierów Pancernych SS "Das Reich", 4 Dywizja Grenadierów Pancernych "Polizei"
albo Holenderska Nazistowska Partia NSB.

Oczywiście sam wilczy hak nie zawsze ma nazistowskie znaczenie ale proszę mi nie wmawiać że akurat Ukraińcy narysowali sobie niemiecki symbol heraldyczny tuż obok Balkenkreuza używanego przez Wehrmacht (Nie Bundeswehrę, ten jest
@kak_tsap: @Don_Hollywood: ale symbol Das Reich tak nie wygląda. Jest odbity w poziomie względem tego na nagraniu i ma inne proporcje ramion. Albo ktoś się rąbnął albo jednak chodzi o inny symbol. Trochę jak by mówić, że nasz Kołowrót jest swastyką.

Z tego co znalazłem to symbol niegdysiejszego pułku Azov. On nawiązuje może wyglądem do tego "Das Reich", ale jak postawić je obok siebie, to znacząco się różnią.
@missioncritical: Tylko że Kołowrot nie przypomina aż tak skrajnie swastyki używanej przez Nazistów.

W tym przypadku jest trochę tak jakbyś obok siebie postawił dwie swastyki tylko jedna była by węższa i mówił byś że ten symbol nie ma nazistowskich konotacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale prawdopodobnie chodzi tutaj o Azov którego symbolika też ma nazistowskie konotacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Choć, racja, w
niemiecki symbol heraldyczny tuż obok Balkenkreuza używanego przez Wehrmacht (Nie Bundeswehrę, ten jest troszę inny) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kak_tsap: zaraz zaraz. To jak użyli trochę innego krzyża, to to jest istotne, bo Wehrmacht, a nie Bundeswehra, ale jak użyli symbolu, który tylko przypomina Wolfsangel (postaw oba obok siebie i sam sprawdź), to "łolaboga nazisty" XD. Ludzie nadają symbolom znaczenie i to jest prawda. Dla niektórych nawet