Wpis z mikrobloga

Zachęcony opiniami znajomych chciałem kupić #thermomix. Niby prosta sprawa, idę do sklepu, kupuję. Otóż nic z tych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po pierwsze nie sprzedają tego w sklepach, trzeba się skontaktować z jakimś ich agentem. Dzwonię do znajomego, którego kojarzyłem, że jest akwizytorem tego szajsu. Mówię że chcę kupić i żeby mi wysłał paczkomatem a ja zrobię mu przelew. Kolejny problem bo on musi mi zrobić prezentację i coś ugotować. Mówię, że nie trzeba, obejrzałem recenzję w necie i chcę kupić a on że nie można tak bo on musi mi najpierw coś ugotować xD Może mi ktoś wytłumaczyć po co producent wprowadził model sprzedaży, w którym utrudnia się klientom dostęp do produktu? Co za mistrz marketingu im to wymyślił? Oczywiście nie muszę dodawać, że zmęczyła mnie ta cała przepychanka i kupiłem #lidlomix online z dostawą pod drzwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 29
@kukold: To niereformowalna sekta. Taka forma sprzedaży była dobra, ale w latach 90', gdzie tworzyła taką nutkę niedostępności i pozornej elitarności. Agent - agentowi też nie równy, inni normalnie sprzedają go na Allegro z pominięciem tej prezentacji. Tyle, że na wysyłkę czeka się około 25 dni, ale ponoć tyle samo, co po prezentacji.

W dzisiejszych czasach wystarczyłby przecież jedynie sklep internetowy, urządzenie byłoby też sporo tańsze, bo jednak ta prowizja dla
@kukold: Vorwerk (Thermomix) to firma zajmująca się multi-level marketingiem (MLM).
https://www.wykop.pl/wpis/61980087/po-2-tygodniach-z-thermomix-zdecydowalam-sie-go-od/#comment-219655701

Multi-level marketing (MLM) to fikcyjna idea wymyślona dawno temu w USA przez organizatorów piramid finansowych, żeby zamaskować oszustwo. Scam przybył do Polski dopiero na początku lat 90. Każda firma reklamująca się, że działa w branży MLM, jest w rzeczywistości piramidą finansową, w której zysk uczestników jest uzależniony od werbowania następnych uczestników. MLMowe piramidy nie są ścigane i ta bezkarność sprawia,
renalum - @kukold: Vorwerk (Thermomix) to firma zajmująca się multi-level marketingie...

źródło: comment_1665966337fUXz3F8wkjaTIosrLHGeaT.jpg

Pobierz
@kukold Masz przewrażliwionego kolegę. Nie musisz przez niego kupować. Po wpisaniu w fb miasta i frazy thermomix znajdziesz ludzi zajmujących się sprzedażą. Mój przypadek. Przedstawiciel na drugi dzień przywiózł pod drzwi. Kasa, podpisane papierów (gwarancja, fv). Zapytał : CZY ŻYCZĘ SOBIE PREZENTACJĘ? Odpowiedzialem, że nie, że wszystko jasne. Na odchodne powiedział, że jeśli zmienię zdanie jest do dyspozycji. KONIEC.