Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pomysł: kupno mieszkania w #piaseczno pracując w #warszawa.
Powód: dużo taniej #kredythipoteczny niż w W-wie xD. Na 3-pokojowe mieszkanie z tego co patrzę na otodom mamy ok. 50% wkładu własnego, reszta kredytu w max. 5 lat (wariant bardzo bezpieczny i konserwatywny, raczej dużo szybciej).
Staty: ja praca hybrydowa z wyboru (tak, szaleniec here, czasem podjeżdżam do biura dla sportu, powiedzmy z 3-4 razy w miesiącu), #rozowypasek praca stacjonarna w wawie - w przyszłości może zmienić, w każdym mieście w Polsce dostaje pracę bez problemu.
Oboje jesteśmy domatorami, więc jakieś wyjście kino/teatr/koncert/escape room itp. gówna to kwestia raz-dwa razy w miesiącu, dzieci nie mamy i nie planujemy. Rzeczy typu park, siłownia, jakaś knajpka, fizjoterapia itp. są na miejscu. Nieruchomość tania, zarobki rosną, więc jak za kilka lat lat będziemy chcieli się przeprowadzić to luźno można sprzedać w pełni spłaconą.
Jakie wady takiego rozwiązania? Czy czegoś nie uwzględniłem?
#nieruchomosci #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634c6fcbe29183d7f11f24dc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 25
AzjatyckaFeministka: Dla mnie mieszkanie w Piasecznie ma wszystkie wady metropolii jednocześnie nie mając żadnych jej zalet (metra, usług, teatrow, atrakcji, imprez).

Skoro jesteście domatorami to możesz pod Gdańskiem 30-40 km dalej majac 45 minut dojazdu mieć dom w podobnych pieniądzach
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: elo mirku, powiem Ci jak ja to widze, bo mam troche expa jesli chodzi o rozne miejsca do mieszkania.
ja mieszkam w samym centrum (widok na palac kultury here). z parkingiem #!$%@?, ale ja wszedzie uberami i tak jezdze, ale 5min wszedzie (metro, tramwaj, pociag), 15 max 20min na okecie, kilka kin obok, knajp i barow masa, plus zawsze sie ze mna latwo spotkac, bo kazdy czasem w centrum jest.
@KrolZWilczej: ogólnie ja mieszkam w takim legionowie, domek jednorodzinny 3 minuty od stacji. Do dworca Gdańskiego pociąg jedzie 25/30min, a do centralnego 30/35 a jako że ja jeżdżę w ,,dziwnych" godzinach pociąg jest pusty i super mi się podróżuje. 100razy wolę ten pociąg niż przykładowo 15min autobusem z jakiegoś czerniakowa, czy innej dzielnicy bez metra.
Oczywiście zależy gdzie się pracuje, ale ta kolejka w moim przypadku jest idealna.
@analboss: jasne, rozumiem to calkowicie. chodzi mi o to, ze ciezko porownywac poranny spacer 15 min (z domu do wejscia do biura), a nie jakies skmki, po prostu to jest inna forma komunikacji i tyle, ja 100x wole ten spacer raz w tygodniu, niz skm czy cos. pelna zgoda - to jest mega personalne. ja chyba po prostu preferuje takie rozwiazania, ale wiem, ze to ma mocne minusy.
@AnonimoweMirkoWyznania: odpowiem jako mieszkaniec tego miasta, bez "gdybania". Miasto obecnie przeszło spore zmiany, rozwinęła się infrastruktura. Niedługo będą kursować ze stacji PKP SKMki, co stanowczo poprawi komunikację z Warszawą. Uruchomiona niedawno ekspresówka aka Puławska-bis niby miała coś poprawić, a ostatecznie jest sporym utrudnieniem, choć po pierwszym szoku sytuacja się normuje i dojazd bus-pasem poprawia komfort podróży do pracy. Nie wiem oczywiście czy różowa dojeżdża do pracy autem, czy komunikacją.
W samym
RóżowyGórnik: OPie, przeprowadziłem się dwa lata temu z Warszawy do Piaseczna to mogę powiedzieć Ci to i owo.

Największym plusem są tu ceny mieszkań, jak kupowałem to było jakieś 40% taniej niż w Warszawie. Ogólnie masz tu wszystko co jest potrzebne do życia, do Warszawy musiałbyś jeździć tylko do pracy i po ofertę kulturalną, bo tu nawet kina nie uświadczysz. Choć jest DK i co jakiś czas jest mały koncert czy
AluminiowaSurykatka: Ja mieszkam w Piasecznie.
Jeśli jeździsz do biura 3-4 razy w miesiącu to spoko, do przeżycia. Ale jak różowa ma dojeżdżać codziennie to absolutnie nie, chyba, że mieszkanie i praca koło PKP gdzieś.
Żyje się nieźle. Tu możesz sprawdzić powietrze: https://czujnikimiejskie.pl/public/piaseczno/

Jest spokojniej dużo niż w Warszawie, a większość usług i sklepów jest. Kina i teatru nie ma, ale ileż znów razy się tam wychodzi. W razie czego można spokojnie
GórnikGórnik: @RóżowyGórnik i inne Mirki, a jak oceniacie Piaseczno (i inne miejscowości, kierunek zachód/południe) jako miejsce przeprowadzki dla rodziny z dzieckiem? Też jesteśmy domatorami i właściwie na te chwilę jedyne co byłoby nam potrzebne to przedszkole + szkoła podstawowa no i jakaś sensowna opieka medyczna. W tej chwili jedziemy na Luxmedzie z pracy i nie ukrywam, dużo korzystamy bo dziecko łapie w przedszkolu sporo infekcji, więc raczej ten punkt jest
ŻarliwaBaba: @RóżowyGórnik czyli jakby potwierdzasz to co napisałem. Wszystkie wady i zero zalet Warszawy.

Idac taka logiką to tak samo "wszystko niezbędne do przeżycia" jest w Słupsku, ba! Nawet w Lęborku.
Ale masz zalety typu lasy, morze, windsurfing pod domem. Niska gęstość zaludnienia itp itp.

W za podobne pieniądze można tam mieć duży dom z dużą działką zamiast mieszkania 50m2.
---

Zaakceptował: karmelkowa
MętnaRopucha: @ŻarliwaBaba:
Różnica jest taka, że mieszkając w Piasecznie możesz dojechać poza godzinami szczytu samochodem w 25 minut do Śródmieścia dwumilionowego miasta z praktycznie pełną ofertą kulturalno-rozrywkowo-knajpiano-sklepową na europejskim poziomie. Bez problemu da się wyskoczyć w weekend Uberem, a nawet jest linia nocna ZTM. Ze Słupska do Gdańska będziesz jechał samochodem ze 2 godziny...

@GórnikGórnik i OP:
Sam mieszkam w domu jednorodzinnym w "Starym" Józefosławiu (Powiat Piaseczyński, 500 metrów od