Wpis z mikrobloga

mireczki i mirabelki spod tagu #tenis ale to pytanie bardziej do tych grających. Otóż robię apkę do mierzenia wyniku tenisowego na zegarek i mam taką zagwozdkę, co lepiej zbierać (apka dla amatorów ofc):
teraz jest tak:
- winner / unforced error (tu wiadomo, zawodnik zdobywa pkt winnerem albo unforced errorem)
- ace / dirty ace (as wiadomo - dirty ace to serwis na tyle dobry, że przeciwnik nie przebił ale dotknął)
- double fault / winner from return (double wiadomo, to drugie to statystyka że serwis był tak #!$%@? że returnem odbierający wygrał punkt)

i zastanawiam się, czy nie zmienić tego na:
- winner / unforced error / forced error
- ace / double fault

Który zestaw byłby dla was bardziej atrakcyjny?
Taguję też #garmin może ktoś ma taki zegarek i miałby opinie dotyczące sterowania lub mógłby przetestować apkę na prawdziwym urządzeniu (bo obecnie robię to na symulatorach i wierzę, że działa dobrze :D)
  • 4
@2-aminopirydyna: to zależy, czy Twoje urządzenie ma ekran dotykowy czy jest sterowane fizycznie. Ogarnąłem to tak, że wszystko zaznacza się "jednym ruchem" bez tracenia czasu, testowałem podczas gry i działa i nie przeszkadza i w ogóle nie wydłuża gry / czasu między punktami a taki był mój cel - stąd tak mało opcji do wyboru. Wysłałem też PW ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kefas_safek: Sam w tenisa dawno nie grałem, ostatnio bardziej squash i tam na zegarku coś poza punktami to ciężko by mi było klikać co każdy punkt. Według mnie mniej opcji, czyli druga wersja, w przypadku gracza będzie lepsze.
@Sainti: mniej opcji nie ma tu znaczenia w sensie klikania - to wynika z zupełnie czego innego ;). W tej apce klika się tylko punkty - w sensei typ punktu klikasz "przy okazji" nie ma tam żadnego wybierania.