Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Mirabelki :)
Mam następującą sytuację. Mój tata ma dwa domy (działka obok działki), jeden z nich odziedziczył w zeszłym roku po zmarłej matce. Jest jedynym właścicielem obu domów. W jednym domu mieszkamy w trójkę: tata, mama i ja, natomiast drugi dom obecnie stoi pusty. Tata ma zamiar w przyszłości komuś go wynajmować.
Na obydwa domy deklaracja CEEB jest złożona na tatę - właściciela. W czerwcu kupiliśmy w sklepie pgg 5t węgla na dom w którym mieszkamy.
Czy istnieje jakaś możliwość, żeby na ten drugi dom również kupić węgiel z pgg?
#ceeb #pgg #wegiel
  • 27
@astri:
No tak, są różne adresy i deklaracja na tamten dom również jest złożona. Sęk w tym, że obie deklaracje są złożone na tatę (imię, nazwisko, pesel itd.) a na pgg nie da się założyć drugiego konta na te same dane (taty), bo zwyczajnie proces rejestracji nie może być dokończony. Natomiast na pierwszym koncie na pgg limit jest już wykorzystany.
Pytanie: czy mogę założyć konto np. na współdomownika z pierwszego domu
@astri:
W chwili obecnej nie. Tata ma zamiar ten dom wynajmować ale jeszcze nie ma lokatorów. Na dzień dzisiejszy to jest pustostan, ale wiadomo, że przecież w takim domu też trzeba zimą palić, żeby woda nie zamarzła i żeby grzyb na ścianach nie powychodził.
@astri: Raczej w grę wchodziłby odbiór osobisty na kopalni, bo mieszkamy relatywnie blisko śląska (zachodnia małopolska) i odbiór przez KDW wyszedłby drożej niż na kopalni. A dlaczego pytasz? Ma to jakieś znaczenie w naszej sytuacji?
@Kubolex94: dawno nie patrzyłem w to FAQ no ale jeżeli tak to spoko

czyli jest limit na adres spalania tylko

@zbysze_kk: napisałem ewentualne rozwiązanie ale skasowałem bo wyżej masz odpowiedź, załóż konto na siebie i podaj adres spalania domu odziedziczonego
@astri: Bardzo dziękuję. W tym wypadku najlepsza byłaby chyba umowa użyczenia nieruchomości, bo odbywa się to nieodpłatnie i np. skarbówka nie będzie się miała o co przyczepić. A czy taką umowę muszę gdzieś dodatkowo zgłosić (nie wiem: do urzędu gminy czy jeszcze gdzieś)? I czy pgg faktycznie będzie taką umowę respektować?
W każdym razie razie jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za radę:) Zdrówka życzę:)