Wpis z mikrobloga

@jakuba94: @kobrys13: @witek84: @bizonsky: @banan-smietana: @Igbt: @jakuba94: Problem wtym, że czasami zamówienie zawiera np 120 różnych przedmiotów i wklepywac po kolei objętość każdej rzeczy to już szybciej zrobiłbym to samemu licząc. Chciałbym coś takiego, że kopiuje zawartość zamówienia, wklejam w Excel i mi pokazuje mniej więcej ilość palet. I szef nie kazał robić programu, nie szukam optymalizacji itp Jestem szarym magazynierem i chcę sobie uprościć
@Winden: Szanuje takich ludzi jak ty ale jednak jeżeli pokażesz teraz że coś można zrobić szybciej to nie dość że sam będziesz miał #!$%@? to jeszcze twoi współpracownicy będą mieli #!$%@?. Zrób to samemu sobie szybciej ale nie pokazuj przełożonym że umiesz coś więcej. Ewentualnie naucz się pisać takie rzeczy, algorytmy, VBScripta i idź gdzieś dalej a nie siedź w magazynie.

@kobrys13: myślę że jako "szary magazynier" kolega nie miał
@Winden: takie rzeczy to Warehouse Managment System ma ale pewnie go nie macie...
Problem polega na tym ze nawet jakbys mial dedykowany program czy jakis system na excelu to wszytsko musisz zasilic danymi. Kazdy artykul potrzebuje rozmiany paczek + waga. Czyli potrzebuejsz kolejna osobe ktora bedzie dbac o poprawnosc i aktualnosc tych danych ... dalej zainteresowany?
@jakuba94: Dzięki, ale akurat firma jest spoko i to taka moja inicjatywa bo za kreatywność i zaangażowanie dają fajne premie więc ryzyko kopania pod sobą dołka znikome ( ͡º ͜ʖ͡º)

@witek84: Chyba o coś takiego chodzi. Popróbuje coś podziałać na podstawie tego co napisałeś, dzięki bardzo
@witek84: @Winden: dobry początek ale trochę inaczej bym to tego podszedł.
Na podstawie wymiarów obliczylbym ile pudel mieści się na jednej warstwie na palecie i ile warstw zmieści się na wysokosc.
Jeśli wciąż zostaje miejsce na plecie przeniósłbym pozostałą wysokość palety do następnego wiersza i kontynuował dla kolejnego przedmiotu.
Ogólnie potrzebujesz vlookup (xlookup jeśli office365) i IFy.
@wajdzik: zależy co @Winden potrzebuje. Można pójść w liczenie objętości, wagi. Podziału na palety lub na całe auto. Czy materiały mogą być ustawiane jeden na drugi. Lub pójdziemy już w totalną TMkę i będziemy ustawiać które palety mają być załadowane jako pierwsze (bo będą rozładowane jako ostatnie) :)
@witek84: @wajdzik: Ogólnie rzecz biorąc mamy kilkaset różnych towarów, które są pakowane do jednego z kilkunastu różnych rodzajów kartonów i praktycznie tylko tak operujemy. Jest program już, w którym są dane zawarte typu: STÓŁ Tomek jest pakowany w karton 40x40x30cmw ilości 12 sztuk. Wiem, że dajemy takich kartonów maksymalnie na paletę 36.zadnych objętości metrów sześciennych nie potrzebuje, tylko obliczenia ilości towaru/ilość kartonow/ilość palet. Na podstawie tego muszę siąść i obliczyć