Wpis z mikrobloga

Padła mi kolejna kość ramu i stwierdziłem, że już nie ma sensu naprawiać, czas kupić nowego kompa. Na RTX 4090 zwyczajnie mnie nie stać, a jakieś zestawy z 4080 (sam składać nie będę) pewnie pojawią się dopiero po nowym roku, więc zostałem przy 3080. No i dzisiaj przyszedł nowy piecyk, bardzo ładnie się prezentuje. Dziwnie nie mieć czytnika płyt, ale czasy się zmieniły i do tego się przywyknie. Teraz jeszcze wszystko poprzerzucać ze starego kompa, poinstalować wszystkie apki i można się cieszyć graniem na emulatorze SNESa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W starym mam RTX 2070 i obiecuję, że zrobię #rozdajo tej karty, jak tylko z wszystkim się uporam.

#chwalesie #pcmasterrace #pokazkomputer
źródło: comment_1666708457EjXdRj37odkmIXlIynrbNF.jpg
  • 51
@alteron: Sprawdzałem taką opcję, ale żyję w UK i tu ogólnie sytuacja wygląda tak, że produkty są tanie, ale serwisy kosztują sporo i w ogólnym rozrachunku wychodziło tyle samo, a kupując zestaw przynajmniej czas zaoszczędziłem.
@Rkschuwdu: Widziałem filmiki na YT, gdzie ludzie opowiadali epopeje o walce ze składanym własnoręcznie kompem, bo gdzieś wystąpiła niekompatybilność i potem szukali po omacku, komponent po komponencie, żeby wykryć, co nie bangla. Może to przesadzone, może trzeba mieć wyjątkowego pecha do tego, ale nie chciałem ryzykować.
@Huntley: Nigdzie nie napisałem, że na 4060 mnie nie stać, to raz. Dwa, że - przynajmniej na papierze - 4060 ma niektóre parametry gorsze od 3080 i może się okazać, że to wcale nie jest lepszy wybór, trzeba poczekać na jakieś wiarygodne testy, a jeszcze później - na zestawy do kupienia z tą kartą, a ja - i to jest argument numer trzy - potrzebuję komputer na dniach, a nie za
Jak długo jest to tylko estetyczna wada


@Felidiusz: kable na wierzchu blokują swobodny przepływ powietrza ale na szczęście masz tam dosyć dobre chłodzenie to nie powinno być problemu.

Druga sprawa - co to za zasilacz no name?
@Ghooz: O kablach już ktoś wcześniej wspomniał w tym wpisie, że to składający się nie popisali i nie przeciągnęli ich przez otwory, które właśnie po to istnieją, żeby kable się odpowiednio układały ¯\_(ツ)_/¯
Z portami masz rację. Na szczęście ja nie podłączam mnóstwa sprzętu pod usb, szczególnie naraz i nie będzie mi to specjalnie przeszkadzać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Felidiusz: ja #!$%@?, i7 12700kf a płyta najtańsza jaka się dało, przecież sekcja zasilania tam to będzie 300°, zamiast dopłacić do z690 z wifi to masz osobno dongle który będzie gówniany, już lepiej by tutaj było dać b660 + i7 12700f obudowa piekarnik, ten procek mojemu koledze z NHD15 i meshify C się grzeje do 85°, u ciebie będzie throtlowac, socket będzie oddawał temperaturę do pcb, nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Widziałem filmiki na YT, gdzie ludzie opowiadali epopeje o walce ze składanym własnoręcznie kompem, bo gdzieś wystąpiła niekompatybilność i potem szukali po omacku, komponent po komponencie, żeby wykryć, co nie bangla. Może to przesadzone, może trzeba mieć wyjątkowego pecha do tego, ale nie chciałem ryzykować.

@Felidiusz: Dlatego najpierw trzeba zrobić dobry research przed złożeniem, żeby potem uniknąć problemów. Ja też w składaniu kompów mam taką sobie wiedzę, bo od lat w
@Retsew: Ok, to brzmi konstruktywnie. Będę kontrolował temperaturę. Jeśli będzie się przegrzewał, oddam na gwarancję. Folię ściągnąłem tylko z jednej strony, ale teraz jestem w pracy, więc jutro sprawdzę, czy z drugiej strony też jest i pomyślę, na czym kompa postawić. Dzięki.
@alteron: Właśnie przez ostatnie parę lat to byłaby zła porada. Przez niedostępność kart graficznych właśnie gotowe zestawy były tańsze (bo większe firmy dostawały karty po hurtowych cenach a ty w detalicznym nie potrafiłeś dorwać karty która by nie kosztowała 2 razy tyle co cena sugerowana). Teraz to być może się zmieniło bo przez te ostatnie pół roku od jebnięcia bitcoina i przejścia Ethereum na proof of stake karty znacznie potaniały ale