Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W tym roku stracilem 3 bliskie mi osoby i zebralo mi się na przemyślenia ile czasu tracimy na obowiązki a jak mało na przyjemności. Tuz przed wojna stracilem babcie która chyba cale swoje zycie spedzila przyjemnie. Pamietala czasy drugiej wojny swiatowej jak musiala sie przed ruskimi ukrywac i na szczescie nie dozyla tego momentu gdzie rosja ponownie jest agresorem. W większości spedzila czas na przyjemnościach, telewizji, ogródku, znajomych. Była na rencie od 50 roku zycia az do teraz, do śmierci w wieku 91 lat. Niezle nie? Przepracowala może 30 lat a na przyjemności poswiecila ponad 40 lat.

Druga osoba to znajoma moich rodzicow co zmarla pare tygodni temu na raka zoladka z przerzutami. Kobieta pracowala cale swoje zycie w szpitalu jako pielegniarka i nie chciała przejść na emeryture bo praca jest swieta. Przestala pracować jak dostala wynik badan 5 miesiecy temu. A tak od 23 roku zycia az do 65 pracowala na wiele zmian w roznych szpitalach w miescie wojewódzkim. Nie zwiedzila swiata (chyba nigdy nie wyjechala z Polski?), nie poswiecila się przyjemnościom tylko sumiennie wstawala do pracy.

Trzecia osoba to mój znajomy co zmarl na zawal serca w wieku 43 lat teraz na początku tego roku. Poznalem go w mojej pierwszej pracy (miał wtedy 35 lat) i od razu bylo widac ze jest pracoholikiem. Potrafil odpowiedzieć na mejle o 2 nad ranem, latal po swiecie na konferencje by pozyskiwać klientów, dużo pil i dużo jadl ale był również bardzo milym i dobrym czlowiekiem. Zarabial naprawdę fajne pieniądze kilkaset tysięcy rocznie na reke ale zero urlopu tylko ciagle pieniądze by dzieci miały prywatne szkoły, by mieć duzy dom i dwa fajne auta. I co zostało? Zostal dom w kredycie, auta w leasingu, dwojka osieroconych dzieci i wdowa co jest nauczycielka. Za pare lat wszyscy o nim zapomnimy a on spedzil swoje najlepsze lata na niewolniczej pracy bo ????

Nie wiem, ludzie co lubia swoja prace i mogą pracować wiele godzin to dla mnie jakies ufoludki. To ludzie którzy musza chyba się nudzic i ciagle potrzebują adrenaliny… Ja tak nie potrafie i czasami zaluje ze tak nie potrafie.

No ale, i tak oto z okazji moich 33 urodzin i tego ze uwielbiam dane chciałem zrobić podsumowanie ostatnich 15 lat doroslosci. Od kiedy pamiętam lubie dane (lekki autyzm), uwielbiam /r/dataisbeautiful, pracuje w data science i zbieram dane na wszelkie możliwe sposoby i tak oto wygladalo moje zycie od kiedy skonczylem 18 lat.

Studia:
1 inz
1 mgr inz
2 mgr
2 stypendia zagraniczne
2 stypendia krajowe
1 slub

Praca i wolontariat:
8680 godzin pracy z biura (6.6% czasu)
3383 godzin pracy z domu (2.6%)
454 godzin pracy B2B (side job) (0.3%) = czyli 9.5% mojego doroslego zycia to praca
1312 godzin urlopu (1 dzien urlopu = 8h)
708 godzin L4 (1 dzien L4 = 8h)
1280 godzin neetowania po skończeniu studiow (szukanie pracy x2. 1 dzien = 8 h)

232 godziny na schronisku dla zwierzat
80 godzin w hospicjum dla dzieci (nie wytrzymalem psychicznie)
823 zlote na patronite
15,200 na siepomaga oraz inne zbiorki
Majatek z 5,883 zlotych na 2,865,403 zlotych

Zdrowie:
37412 godzin snu. Srednio spie 6h50 (28.5%)
1735 godzin treningow z czego (1.3%)
965 godzin cardio
770 godzin na siłowni
Maks waga: 127 kg. Minimalna waga 79 kg. Optymalna (terazniejsza) 88 kg
1,173,196 spalonych kalorii na siłowni (uzywajac HRM)
Zjedzonych kalorii nie wyeksportuje bo myfitnesspal kaze sobie placic za eksport danych
Kontuzja kolana (złamanie podczas nart), początki rwy kulszowej (od siedzenia w pracy)

Media (podczas pracy/siłowni/gotowania/z zona itd.)
1610 godzin filmow (odjalem 15 minut credits)
7348 godzin seriali
6260 godzin grania
~8250 godzin youtube
5712 godzin sluchania podcastow
52 ksiazki przeczytane (nie czytam na ebooku wiec trudno oszacować czas)

Social:
33,895 zdjec cyfrowych
1136 zwiedzonych miejsc
25 zwiedzonych krajow
Z 3 znajomych ze studiowzostało mi 0
Od 2015 nie byłem na innej imprezie aniżeli firmowej lub urodzinowej jakiejś koleżanki zony
Kupione 12 planszowek żeby grac ze znajomymi – zagrałem tylko 2 razy. 10 planszowek dalej w folii

#samotnosc #datascience #pracbaza #korposwiat #mikrokoksy #studbaza #zycie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63574a7d3b80a09eaab164f3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Uczepię się jednej rzeczy - czy dobrze rozumiem, że lubisz dane a nie lubisz swojej pracy? Coś mi się tu nie klei, dla mnie Data Science to najlepsze co się mogło zdarzyć w karierze.

Aha, w pandemii nauczyłem się grać w planszówki online, polecanko.