Wpis z mikrobloga

Myślę, że przyszły rok to może być dobry rok, żeby pozbierać facebooka. Tak, wiem, pa jak jeblo, hehe shitcoin Mati itd.
Ale jeśli chodzi o konkrety to:
- przychodu trochę spadają, podobnie jak w innych biznesach związanych z reklamami, no bo w związku z ryzykiem recesji czy kryzysu jest mniejsze zapotrzebowanie na reklamy i ceny są niższe,
- reelsy nie są w pełni zmonetyzowane, ale pracują nad tym
- silny dolar źle wpływa na przychody
- facebook przechodzi teraz przez "investment cycle" i wszyscy mówią tylko o metaverse, ale w sumie to tam nie idzie aż tak dużo kasy. Kasa idzie też na R&D: jakiś AI engine, który pozwoli im lepiej tragetować reklamy, także na tych reelsach. Kasa idzie jeszcze na data centers, network infrastructure itp.

Myślę że nie ma się co śpieszyć, bo na przyszły rok zapowiadają 96-101B wydatków (na ten rok 85-87B) m.in. na te wyżej wspomniane rzeczy, więc w przyszłym roku mogą być nawet na minusie, jeśli np. przychody by spadły (chyba że rynek wycenił już wszystkie powszechnie znane informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Może warto patrzeć czy Zuckerberg skupuje, bo w 2021 sprzedawał?

#gielda
  • 4
Ja jestem sceptyczny i to nie dlatego ze jeblo bo kupuje tylko ma przecenach. Meta może się zamienić w wielka firmę z wielkimi przychodami i ciągłym paleniem kasy. Będą sprzedawać reklamy ale już nie rosnąć. To by znaczyło ze wycena nadal jest zbyt wysoka. Chyba nikt nie ma pojęcia czy to metaverse ma w ogole sens.
@hrabia_ponimirski: no dobra, ale np. z Q3 wydatki na Reality Labs (czyli metaverse) 4B, a na Family of Apps 16B gdzie sporo z tych 16B idzie właśnie też na tą infrastrukturę i AI. Więc jak się z tym ogarną to może będzie lżej. No ale zobaczymy, jak dla mnie nie ma się co śpieszyć