Wpis z mikrobloga

Hejo, Mireczki! Chciałabym Was prosić o #wykopefekt

Mianowicie, wczoraj odwiedziłam babcię, z którą nie mogłam się spotkać od prawie roku - babcia zachorowała na raka i mogliśmy rozmawiać tylko przez skype. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdy chciałam wyjąć talerzyki na ciasto, babcia dosadnie zabroniła mi użyć tego konkretnego talerzyka - jest to ostatni talerzyk, który został jej z zestawu, który dostała od brata z okazji ślubu. Reszta zastawy potłukła się przez te wszystkie lata. :(

W związku z tym, że Świąt Bożego Narodzenia, które spędzimy z babcią zapewne zostało mniej, niż więcej - chciałabym na gwiazdkę dokupić dla niej cokolwiek z tej zastawy.

Jest to zastawa Ćmielów, może ktoś z Was ma ten konkretny wzór w domu i mogłabym odkupić? Może ktoś już nie używa? Talerzyk nie ma żadnych złotych/srebrnych elementów.

Z góry dziękuję!

#kiciochpyta #feels #pytanie #cmielow #porcelanaboners
antylopa - Hejo, Mireczki! Chciałabym Was prosić o #wykopefekt 

Mianowicie, wczoraj ...

źródło: comment_1667040801TwnPuXqxgUAymqsDgmlmZY.jpg

Pobierz
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@antylopa: Z tymi kwiatkami (kalką) nie powinno być większego problemu, bo to w zasadzie wydruk i dałoby się grafikę odtworzyć. Gorzej, że mogą już nie tłoczyć takiego kształtu, no a nowa matryca dla 3 spodków to już może być zbyt duży koszt. Niestety wtyki mam tylko w Bolesławcu.
Pogadam ze znajomym z wtykami w Ćmielowie, moze coś się uda.


@K44WY3P51WCWC: #!$%@? się uda, jeżeli nie ma na sklepie to nie produkują tego i lepiej szukaćpo OLXach, oni Ci mogą conajwayżej pomóc namierzyć co to za dekoracja.

@antylopa jak pokażesz jakiś element stojący tj. waza, sosjerka, filiżanka czy może czajnik to Ci powiem jaki to model jest, pisz na priv :)
Niestety mam tylko ten jeden talerzyk, nie znalazłam w necie zdjęć całego zestawu. :(


@antylopa: To może być ciężko. Talerzyki mogą być takie same dla np. 8 rożnych zestawów : /
Tutaj nawet pracownicy pracujący bezpośrednio przy tym średnio pomogą w takim przypadku, bo tych dekoracji kwiatowych przez te 200 lat istnienia fabryki jest cała masa. Musiała byś z babcią siąść i poszukać które np to był filiżanki to wtedy prędzej
@Szokatnica: Babcia brała ślub w 1959 roku. :)


@antylopa: No to widzisz, że to nie takie oczywiste namierzenie tego. Cały czas myślałem, że dodatkowe oznacznie Made in Poland było w latach 70-80, a tu widać, że jeszcze minimum 10 lat wcześniej.