Wpis z mikrobloga

Hejo, Mireczki! Chciałabym Was prosić o #wykopefekt

Mianowicie, wczoraj odwiedziłam babcię, z którą nie mogłam się spotkać od prawie roku - babcia zachorowała na raka i mogliśmy rozmawiać tylko przez skype. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdy chciałam wyjąć talerzyki na ciasto, babcia dosadnie zabroniła mi użyć tego konkretnego talerzyka - jest to ostatni talerzyk, który został jej z zestawu, który dostała od brata z okazji ślubu. Reszta zastawy potłukła się przez te wszystkie lata. :(

W związku z tym, że Świąt Bożego Narodzenia, które spędzimy z babcią zapewne zostało mniej, niż więcej - chciałabym na gwiazdkę dokupić dla niej cokolwiek z tej zastawy.

Jest to zastawa Ćmielów, może ktoś z Was ma ten konkretny wzór w domu i mogłabym odkupić? Może ktoś już nie używa? Talerzyk nie ma żadnych złotych/srebrnych elementów.

Z góry dziękuję!

#kiciochpyta #feels #pytanie #cmielow #porcelanaboners
antylopa - Hejo, Mireczki! Chciałabym Was prosić o #wykopefekt 

Mianowicie, wczoraj ...

źródło: comment_1667040801TwnPuXqxgUAymqsDgmlmZY.jpg

Pobierz
  • 59
@antylopa: Moja mama uzupełniła tego typu zestawy na targach staroci. Czasem po jednym talerzyku. Tylko niestety trzeba się najeździć po takich imprezach. Ale jeżeli to nie jest porcelana, a nie wygląda, to nie wiem czy ktoś takie coś w ogóle sprzedaje.
@antylopa: No to serio sprawdź na targach. W dodatku jest szansa kupić je zdecydowanie taniej. Mi było ciężko uwierzyć, że da się odnaleźć jakiś wzór talerza sprzed kilkudziesięciu laty, czy nawet ponad stu, ale jak widać da się.