Wpis z mikrobloga

Jak wszystko dobrze się ułoży to planuję budowę nowej stacjonarki jakoś na początku 2023, windows 10 ma być wspierany do roku 2025 a nie bardzo ufam windowsowi 11 i wiele osób na niego narzeka. Jaki system byście zainstalowali na nowym kompie?
inb4 "linux", nie no mówmy poważnie
#komputery #gry #pcmasterrace #windows #windows10 #windows11

Jaki system na nowym kompie w 2023

  • Win 10 57.3% (51)
  • Win 11 42.7% (38)

Oddanych głosów: 89

  • 10
@TotalDisaster: Może zacznij od softu jaki tam będziesz potrzebował uruchomić, i jego kompatybilności? Otagowałeś gry, więc poszukaj może raportów o bugach związanych z konkretnym systemem i konkretnymi grami, na których Ci zależy? System to tylko narzędzie, ma generować jak najmniej problemów.
@TotalDisaster: Jak dla mnie Win 10 - mimo, że mam 11, to nie jestem z niej zadowolony, bo dużo rzeczy działa gorzej/nie działa. Nawet głupiego paska start nie można sobie przenieść na bok/górę ekranu, a do niedawna nie działał kompletnie drag&drop między aplikacjami.
@GaiusBaltar: Jestem niechętny do win 11 bo ludzie mówią że jest zabuggowany i mocniej szpieguje i zastanawiam się jak bardzo mnie będzie bolał brak supportu na win10 po 2025. Na pewno na wykopie są np ludzie którzy siedzieli na siódemce albo ósemce długo to mogą się wypowiedzieć.
@TotalDisaster: Jeżeli to nowy komp to Win11. Ponoć lepiej wspiera nowe procesory (dwa rodzaje rdzeni). Sterowniki, DirectX itd wszystko robione jest teraz pod Win11. Sam osobiście na starym kompie mam 10 a w pracy 11. Oprócz tego, że w 11 dużo rzeczy utrudnili i pochowali to dużo się nie różnią te systemy.
@TotalDisaster: Windowsy szpiegują od czasu Visty, a od czasu 8 jest to praktycznie niemożliwe do zablokowania, więc z tym się pogodzić musisz. Generalnie mam kontakt z Win 11 na paru serwerach, i wygląda to słabo pod kątem obsługi i bugów, ale cóż - takie życie.

Osobiście, gdybym stawiał kompa do gier, to pewnie wpadłby najstarszy Windows jaki zadziała z wybranym softem i sprzętem - dlatego proponuję aby zacząć od bug reportów.