Wpis z mikrobloga

Ogólnie nie wiem czy tylko ja mam takie podejście jeśli chodzi o bardziej profesjonalną #siatkowka, gdzie każdy zawodnik ma swoją rolę, że, z całym szacunkiem dla wszystkich zawodników na tym stanowisku, libero to #!$%@? pozycja, jaka może być xD
Mam coś takiego, jeśli chodzi o jakieś trenowanie siatkówki, granie w klubie jakimś, że jeśli według powszechnej opinii jestem zbyt niski żeby być kimkolwiek innym, niż libero, to wolę już całkowicie #!$%@?ć ten sport xD Jak dla mnie libero to totalna nuda, bo nie robisz nic tylko wystawiasz ewentualnie, no i zbierasz piłki jak gdzieś niżej poleci.
Odchodzi cała frajda z najlepszych elementów takich jak serwis, blok czy atak
#sport
  • 14
@viciu03: w zawodowej siatkówce każda pozycja jest bardzo istotna i ogólny sukces zależny jest od dobrego współdziałania wszystkich razem. Jak oglądałeś tegoroczne mistrzostwa świata i finał to można było zauważyć jak słabym elementem u nas było właśnie przyjęcie zagrywki. Finał można powiedzieć, że przegraliśmy przez ten element za który w głównej mierze odpowiada właśnie libero. Paweł Zatorski kiedyś fenomenalny w tym elemencie w ostatnim czasie bardzo zjechał z formą. Dobry libero
@Kubson6186: jasne, w żadnym wypadku nie twierdzę, że libro są zbędni czy niepotrzebni. Uważam natomiast, że zapewne nie dla wszystkich, ale m.in. dla mnie pozycja ta jest mega nudna. I rozumiem, że dobry libero to skarb, że jest jednym z kluczy do sukcesu, ale dla mnie po prostu samo wystawianie czy przyjmowanie piłek to totalna nuda
@viciu03: oni atakują sobie na treningach. Nie raz widziałem jak libero zdobywał punkty po ataku, tylko musi to robić z miejsca, żeby wysokości siatki nie przekroczyć.
samo wystawianie czy przyjmowanie piłek to totalna nuda


@viciu03: Zapomniałeś o najbardziej ekscytującym elemencie który wykonuje często libero czyli obrona ataku. Kiedy z biegiem lat zacząłem mniej atakować a więcej pracować w obronie uważam że wyciągnięcie mocnego ataku po linii daje niemniejszą frajdę niż taki atak ;-)

A jeśli rozpatrujemy w kategoriach nudy to środkowy bloku ma nudniej niż libero w trakcie meczu.
Czasu na boisku spędzają obaj równo po połowie
@viciu03: masz jeszcze rozegranie. Jeśli będziesz dobrze sypał do innych Twój niski wzrost nie będzie aż tak istotny.
W Pluslidzie grali lub grają zawodnicy bardzo niscy jak na profesjonalny sport. Sekita 1,75m, Woicki 1,82m, Sánchez 1,72m, Toniutti 1,83m.
A jeśli rozpatrujemy w kategoriach nudy to środkowy bloku ma nudniej niż libero w trakcie meczu.


@banan5005: 100% racji. Jak rozgrywający ma cię w dupie to środkowy skacze cały mecz a piłki nie powącha. Co najwyżej paluchy w bloku mu poobijają.
@Ice_Glaze: tylko pytanie czy mam szanse na trening w jakimkolwiek klubie gdy wcześniej nie trenowałem. Zwykle ludzie treniją po x lat a jakbym ja jako jakiś totalny świeżak doszedł do jakiegoś klubu to byłbym bardzo w tyle z umiejętnościami
@viciu03: Ogółem ten cały wywód na Mirko mnie lekko bawi. Mało istotne jest to co Ci tu Mireczki napiszą. Rozejrzyj się w swoim mieście okolicy jakie są kluby, jakie mają sekcje itp.
Rusz dupę do kluby na trening i porozmawiaj z trenerem jak to widzi.
Opcje są dwie:
- optymistyczna - powie Ci że widzi dla ciebie miejsce na treningu i sie dogadacie
- pesymistyczna - każe Ci spadać na drzewo