Wpis z mikrobloga

Szukam armatury łazienkowej nie za miliony. Coś takiego będzie ok?

Bateria umywalkowa
Omnires Y

Bateria prysznicowa z termostatem
Omnires Y

Stelaż + misa
Omnires OTTAWA podtynkowy zestaw WC 4w1

Umywalka
Omnires CORONA

Kabina prysznicowa
Omnires Marina walk-in 120x90 z dokładaną ścianką 30cm

Odpływ
Viega water-tech slim

#lazienka #lazienki #mieszkanie #remont #nieruchomosci #lazienka #remontmieszkania #pytanie #pytaniedoeksperta #plytki #tubadzin #remontujzwykopem #meble
  • 13
@becvvv: Omnires jest bardzo dobrą firmą jeżeli chodzi o cena= jakość, sam mam u siebie w jednej łazience baterie z tej firmy. Zastanów się czy na pewno potrzebujesz termostatu (im więcej udziwnień tym częściej się to #!$%@?).
Jeżeli chodzi o odpływ Viega jest to górna półka ja u siebie mam odpływ z czeskiej firmy chudej oraz z polskiej wiper (model q-drain)
Natomiast co do stelażu z firmy Omnires nie jestem przekonany
@becvvv: mialem baterie z termostatem z omniresu, wytrzymala kilka miesiecy(cholernie twarda woda ja zalatwila i nie mozna bylo zmieniac temp. bo sie blokowalo). Zmienilem na zwykla baterie i gra i buczy. Radzilbym sie po prostu zastanowic nad bateria z termostatem, no i scianka walk-in(gowno).
Radzilbym sie po prostu zastanowic nad bateria z termostatem, no i scianka walk-in(gowno).


@BigSW: bez termostatu wychodzi 1050, z termostatem 1850. Sam nie wiem, czy warto dopłacić. A walk-in to gówno, bo?
@becvvv: A domyśl się. Otwarta kabina leje się nawet jak masz spadek odpowiedni. Wycieranie kawałka łazienki po każdym myciu to norma. Co z tego ze strumień wody jest przy ścianie jak woda się odbija od ciała człowieka i leci wszędzie :)
@becvvv: Ja mam prysznic typu walk-in (tzn. bez brodzika, odpływ liniowy w podłodze), ale kabina jest cała zabudowana i jak najbardziej polecam takie rozwiązanie. Wygląda to bardzo estetycznie a się nie chlapie, chociaż by być fair to jak jest odpływ liniowy zatkany (włosami na przykład) i to olejesz i zaczniesz się myć, to się potrafi wylać woda poza kabinę i trzeba wycierać podłogę jak pisze BigSW.

Mimo wszystko polecam, tylko faktycznie
@becvvv: Ja mam zamiast wanny prysznic na całą wnękę, więc rozmiar kabiny to jakieś 70x160 cm, a samo szkło to drzwi przesuwne o długości 160 cm.

Wiem jednak że na pewno można kupić też takie szklane drzwi łamane.
@becvvv: podtynkowo nie brałbym omiresa. Produkują nierówne rzeczy, to raczej niższa półka. O ile na ścianę spoko bo jak coś to szybko wymienisz to podtynkowo wziąłbym coś droższego i bardziej niezawodnego.
Sam mam omniresa od 2 lat w mieszkaniu. Baterie umywalkowe, w zlewie w kuchni i oczywiście zestaw prysznicowy z deszczownicą, termostatczyny. Było tanio liczyłem się z tym że kiedyś może wymienię a chciałem się szybko wprowadzić.
Węże od prysznica zardzewiały
@BigSW W baterii termostatycznej należy raz w tygodniu przekręcić termostat na max a potem minimalną temperaturę. Gdy termostat nie jest przekręcany to ulega zapieczeniu.
pozdrawiam,
Agnieszka OMNIRES