Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym dołożyć dual Z do mojej drukarki Homers Tarantula Pro. Aktualnie mam założone TMC2209 i Marlina którego mogę edytować a jest to ta sama wersja która siedzi w drukarce (ktoś mi po prostu wrzucił Marlina do drukarki i dał pliczek z wersja edytowalną). Docelowo mam zamiar przełożyć aktualny silnik z ekstrudera i użyć go do osi Z a do ekstrudera kupić orbiter i zrobić directa. Mechanicznie mniej więcej wiem co potrzebuję i jak zmontować, ale od strony Marlina to leżę xD Musiałbym dołożyć pewnie dodatkowy TMC2209, ale czy musiałbym coś jeszcze grzebać w Marlinie? Vref mogę ustawiać z poziomu drukarki. Płyta to MKS GEN S.

#druk3d #drukarka3d
  • 5
Musiałbym dołożyć pewnie dodatkowy TMC2209

Niekoniecznie. Można również sterować dwoma silnikami z jednego stepstika

ale czy musiałbym coś jeszcze grzebać w Marlinie?


@Varien: A jak byś miał wysterować ten dołożony TMC?

Opcji jest wiele. Ja wybrałem jeden silnik i napęd paskiem (żeby wyeliminować sytuacje kiedy jeden silnik zgubi krok i się rozsynchronizuje. Pewnie dlatego, że nie wiem czy można to autopoziomować.
MKS GEN S


@Varien:
Masz 2 opcje:
1. rozdzielenie sygnału (zasilania) z obecnego stepsticka osi Z na dwa silniki kabelkiem typu Y.
Ustawienie 2x większego (albo ogólnoe - większego) prądu. Gotowe.

2. dołożenie drugiego stepsticka - masz na płycie miejsce na dodatkowego stepsticka (opisane jako E1) to możesz użyć. Wkładasz identycznego jak już istniejący od Z1, ustawiasz taki sam prąd, taki sam mikrokrok zworkami pod stepstickiem
i teraz znów masz dwie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Varien: mam ten sam model fabrycznie z dual Z i ma podwójne silnik i stepstick. Dodatkowo obie śruby połączone są na górze paskiem w pętli. Jak coś daj znać na PW to podeślę config Marlina.
Wartości dodanej tak nawiasem mówiąc nie widzę żadnej. Warstwy wydruku widać tak samo jak na wydrukach z Endera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylko_grzanki: Echh, ja w Marlinie mam homing osi bez sensorów. Ostatnio go otwarłem i tam jest tak #!$%@?, że głowa mała xD W sensie dobrze #!$%@? bo robił mi tą drukarkę profesjonalista, ale jest tyle opcji poustawiane, tyle dodatkowych rzeczy wprowadzone, że ciężko się tam odnaleźć. Nawet nie mam opcji DUAL Z ENABLE tylko muszę wpisać ilość stepperów dla osi Z. Także najpierw chyba spróbuję opcję podłączenia dwóch silników do jednego