Wpis z mikrobloga

#programowanie #monitory
cześć mirki, chcę kupić jeden większy monitor >= 34'' żeby dobrze mi się na nim programowało, budżet do 4k. Monitor ma być podłączony do lapka. I tu moje kilka pytań:
1 Na jakiej rozdzielczości się lepiej Wam programuje? 16:9 czy 21:9
2 Słyszałem że widać różnicę w czcionce jak ma się 4k, a full HD? Prawda to?
3 Czy jak kupię monitor który obsługuje 4k to moja karta w lapku też musi coś takiego obsługiwać czy to nie jest zależne?
  • 12
2 Słyszałem że widać różnicę w czcionce jak ma się 4k, a full HD? Prawda to?


@ugotowany_kamien: zdecydowanie. Odkąd mam monitor 4k, to nie mogę patrzeć na typowe biurowe 24" full hd.

3 Czy jak kupię monitor który obsługuje 4k to moja karta w lapku też musi coś takiego obsługiwać czy to nie jest zależne?


@ugotowany_kamien: tak, ale prawie każdy współczesny laptop to ogarnie (bywają laptopy z hdmi 1.4 -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na jakiej rozdzielczości się lepiej Wam programuje? 16:9 czy 21:9

@ugotowany_kamien: od kilku miesięcy siedzę na 21:9, obecnie chyba wolałbym dwa 16:9, ale jak preferujesz jeden monitor z wygody czy cokolwiek to im szerszy tym lepszy. Z twoim budżetem myślałbym nawet o tanich 32:9.
@ugotowany_kamien:

1 Na jakiej rozdzielczości się lepiej Wam programuje? 16:9 czy 21:9


Jednemu pracuje się lepiej na jednym ekranie, drugiemu na dwóch osobnych, trzeci woli ultrapanoramę. Najlepiej żebyś sam sprawdził i zdecydował ¯\_(ツ)_/¯

Osobiście - najpierw pracowałem na 24" 1920x1200 (16:10). Od paru miesięcy na 38" 3840x1600 (21:9). I pluję sobie w brodę, że tak długo zwlekałem z zakupem. Wygoda pracy wzrosła bardzo mocno. Natomiast 32:9 chyba byłby zbyt szeroki.

W