Wpis z mikrobloga

Czy niebiali potrafią szczekać inne rzeczy niż "rasizm" i "kolonializm"? Czy to w co wierzymy, czyli równość, wolność, tolerancja i demokracja nie są wartościami, których brak akceptacji sprawia że inna kultura jest niższa od naszej?
Może to czas, żeby Europa i USA wytłumaczyły reszcie świata to i owo, póki mamy przewagę gospodarczą i militarną. A może jestem rasistą i mam kolonialne myślenie xD
Takie mnie naszły przemyślenia.
#neuropa #katar #lgbt
Jakovv - Czy niebiali potrafią szczekać inne rzeczy niż "rasizm" i "kolonializm"? Czy...

źródło: comment_1669101256b5wu3K51CFJp4dsuMHgKXh.jpg

Pobierz
  • 15
Ja uważam kulturę i mentalność tamtych rejonów świata za pod wieloma względami gorszą, dyskryminacyjną i opresyjną, dlatego nie pchałbym się tam w ogóle na siłę, zwłaszcza w tęczowej koszulce.


@cutecatboy: Zgadza się. No ale wówczas tacy kolesie nie byliby w stanie wrzucić tweeta pod pretekstem braku tolerancji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jakovv: to że Araby coś se chcą, to jedno. A to, że Fifa wiedziała o ich nietolerancji, a i tak przystała na ich warunki to drugie. Nie powinniśmy mieć do nikogo innego pretensji, tylko do zarządu fifowego
skąd założenie, że Arabowie nie mogą funkcjonować bez kamieniowania osób lgbt?


@johny-kalesonny: moje założenie bierze się z tego, że we wszystkich państwach arabskich po wprowadzeniu demokracji, wcześniej czy później bractwo muzułmańskie (lub islamscy radykałowie) dochodzi do władzy.
Egipt jest chyba najlepszym przykładem.
@Jakovv: Popierają głównie miasta i północ kraju, bo stamtąd pochodziła ta zamordowana dziewczyna. Iran jest pod tym względem trochę jak Polska i w sumie chyba większość krajów na świecie – miasta są o wiele bardziej liberalne, niż rejony wiejskie, w których w skrajnych przypadkach panuje ogromne zacofanie i ciemnota. Tak było też w Afganistanie.
@johny-kalesonny: gigantyczne, powinno to odmienić nasze spojrzenie na te kraje. Może Iran, Syria, Irak, Katar, Arabia Saudyjska... to nie są kraje gdzie biedni ludzie są prześladowani przed autorytarny rząd, ale społeczeństwa, które są chore i na które musimy patrzeć z góry i się przed nimi bronić. Może jeśli arab lub osoba pochodzenia arabkiego zaczyna #!$%@?ć o koranie i tym, że zachód dyskryminuje ich, powinien jeszcze tego samego dnia dostać deportacje i