Wpis z mikrobloga

@mk321

Niby dlaczego tak ma być? :)

Oczywscie, można powiedzieć że cena fabii nie robi presji na cenę percedesa, ale jednak jest pula ludzi, który w przypływie hypu zamiast kupić fabie wsiedli do merca... No i pora będzie go oddać, a następnie już nawet nie będą próbować. Rynek premium zawsze ma się całkiem dobrze, probelm jest że przy każdym szczycie dużo ludzi na siłę chce do niego wejść, co niekoniecznie ma pokrycie
@perfumowyswir: Czy ktokolwiek dysponuje danymi jaki byłby stan sektora bankowego w Polsce w zależności od spadających cen nieruchomości? Mam taką teorię spiskową że ceny nieruchów są sterowane poprzez imigrację. Tzn. one nie mogą spaść bo uderza to w podstawy systemu bankowego i wiedzą o tym politycy więc musi być do kraju stały napływ ludzi. Z jednej strony mogą przyjechać i mieć gotówkę i kupić mieszkanie za gotówkę. Wtedy po prostu kreują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@del855: bardziej mi chodziło, że dobre lokalizacje to właśnie takie Kabaty czy Bielany. A słabe to poza granicami Warszawy lub w ogóle jakieś miasteczka pod Łodzią (będzie w ogóle jest duże ryzyko bankructwa dewelopera).

Bo taki Mokotów czy Śródmieście, to już naprawdę zostało niewiele miejsca i mieszkania po 22k zł / m, to nie są "dobre lokalizacje" dla normalnego człowieka tylko całkiem segment premium. Jak tutaj ceny się zachowają to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@del855: tak podsumowując: jeśli masz metro w okolicy 1-2 km, to już jest to dobra lokalizacja. A Bielany i Kabaty to oferują.
@mk321

Ale wiesz, że na Wawrze cały czas masz mieszkania po 7-8k/m a i taniej się znajdzie?

Prestiż metra będzie spadał z każdą kolejną otwarta stacja, do tego dolicz kolejkę miejska - bo czy jeśli z Pruszkowa dojedziesz pod pałac w 20 min, co 10 min, to to jest dobre czy źle miejsce?...

Ja myślę, że cały czas jest dużo dobrych miejsc w waw, tylko ludzie się uparli na Mokotowow i napompowali