Wpis z mikrobloga

@murdoc: nie w budzie tylko za parę złotych więcej masz burgera z normalnej burgerowni, ze świeżym mięsem a nie mrożonką i takiego, że idzie się nim najeść mimo tego, że nie wstrzykują w niego kalorii przez strzykawkę (serio ja nie wiem jak on upychają te kalorie w mcd).

Ogólnie to lubię i kupię i w dupie z tymi dyskusjami ale fakt faktem, że ceny fastfoodów w PL #!$%@?ło.
@girabaldi: w ogóle jeśli wierzysz że w "burgerowni" mięso jest świeże, to weź się zastanów nad swoim życiem xD W maku różnica jest głównie taka, że mięso jest zmrożone do momentu wrzucenia na grilla

w ogole co znaczy "swieze" mieso? w sensie to jest tak, ze w normalnej burgerowni na zapleczu jest krowa ktora sie #!$%@? jak spytasz o kanapke? xD
@girabaldi: ty zdajesz sobie sprawę, że mięso dla polskich fastfoodów jak Mac czy KFC pochodzi z ferm które mają osobne kontrakty podpisane z franczyzobiorcami, bo praca dla nich to żyła złota i wykręcone normy jakości?

czy do tej pory ci się wydawało że to jest jakiś zmielony pies z budą spod śmietnika?

co do tego co pisałeś o cenie to się zgadzam, jest za droga, ale wszystko jest obecnie za drogie,
@Finsky: @Silklash: co do #!$%@?, ludzie, nauczcie sie czytać. Nie napisałem nigdzie, ze w mcd jest gorsze jakościowo mięso, napisałem, że są burgerownie które robią burgery ze swieżego miesa w cenie niewiele wyższej. A świeże mięso (zwłaszcza takie kupowane przez małą burgerownie czy duża, wszystko jedno, na pewno w cenie droższej niz hurtowo kupowane mięso przez mcd) jest zapewne droższe zarówno w cenie jak i utrzymaniu. To tylko argument, że