Wpis z mikrobloga

@Bleno: Kurczak gyros/kebab, sałatka z sałaty lodowej, pomidora, cebuli z sosem czosnkowym (majonez, jogurt naturalny, czosnek świeży lub granulowany, trochę cukru i sparzony tymianek), między warstwy mięsa i warzyw polecam też dać podsmażone na maśle i doprawione pieczarki :)
@Bleno: sos czosnkowy oczywiście, zalezy czy sie ograniczasz czy nie, jak tak to z jogurtem greckim jest najlepszy bo jest gesty a jak nie no to standardowo smietana/jogurt + majonez, troche soli, pieprzu jak lubisz to ostrej papryki.. no i czosnek oczywiscie wedle upodoban:P ja mam w domu takie papryczki w occie małe (papryczki wisniowe czy tam czeresniowe sie nazywaja), dość ostre i lubie sobie je drobno pokroic i tez do
@Bleno: polecam upiec własne placki :) #przepis 1 szklanak m. pszennej, 1 szklanka m. kukurydzianej, 3/4 szklanki ciepłej wody, 3 łyzki smalcu/oleju, 1/2 łyżeczki soli. Rozpuszczasz wodę ze smalcem, dodajesz do mąki ugniatasz. Czekasz 30 minut, potem robisz małe kulki i rozwałkowujesz i na patelnie. Miodzio! Tylko zbyt długo na patelni nie trzymaj bo będą się łamać :)
@Bleno: dziś robiłam niby fajite:

1.polędwiczka wieprzowa pokrojona w paski, przyprawiona na ostro (chili,pieprz,trochę mieszanki gotowej do steku)z odrobiną oleju wymieszana -usmażona na mocno rozgrzanej patelni

2.papryka w paseczki, cebula w półtalarki-przesmażone chwilke na mocno rozgrzanej patelni

3.starty ser i trochę sałaty lodowej pokrojonej w paseczki

tortille (podgrzane chwile w mikrofali) smaruje guacamole(kupione za 4 zeta w biedronie) na to papryka z cebulą,sałata,polędwiczka i ser.

Rewelacja :)