Wpis z mikrobloga

@randomex58: No nie wiem, może Cię faktycznie nie będą chcieli w jakimś startupie jak będziesz 40-letnim specjalista np. do baz danych albo od zarządzania strategicznego finansami, bo obsadzą na to miejsce dynamicznego kolegę oskarka z bogatej rodziny którego ojciec dołożył kasę na finansowanie startupu, ale każda poważna firma weźmie takiego specjalistę z wielka chęcią. Mam bazę specjalistów i jak któryś z takich ludzi jest "wolny", to mam kolejkę chętnych zawsze. Problem
@localoca: posłuchaj, porozglądaj się w korpo ile jest ludzi 40/50/60+, są niektórzy na wysokich stanowiskach ale to jest ułamek. Tak samo są niektórzy specjaliści, np lekarze/adwokaci/inżynierowie seniorzy programiści dobrzi, ja to rozumiem, ale to nie jest większość korposzczurów, większość jest out w tym wieku i zastępuje się ich młodymi tańszymi z potencjałem do rozwoju.
posłuchaj, porozglądaj się w korpo ile jest ludzi 40/50/60+, są niektórzy na wysokich stanowiskach ale to jest ułamek. Tak samo są niektórzy specjaliści, np lekarze/adwokaci/inżynierowie seniorzy programiści dobrzi, ja to rozumiem, ale to nie jest większość korposzczurów, większość jest out w tym wieku i zastępuje się ich młodymi tańszymi z potencjałem do rozwoju.


@randomex58: Pewnie zależy czym się zajmuje dane korpo. Jakieś mordownie zajmujące się consultingiem albo finansami to może bym
ale piękne wyparcie, że to korpo to takie złe, i dobrze że jebię na produkcji, kto to by chciał za biurkiem siedzieć


@Przegrywek123:

na szczęście zawsze można zacząć karierę na produkcji, gdzie nikt nie patrzy na wiek i możesz #!$%@?ć do usranej starości aż ci kręgosłup jebnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@troglodyta_erudyta:

To istnieje tylko produkcja i korpo? Wow xD