Wpis z mikrobloga

Też miewacie załamania motywacji z #bieganie?
Miesiąc temu przebiegłem pierwszy raz 12km. Od tego czasu średnio było z czasem i biegałem tylko 2 razy. Wkradło sie takie "po ch... mi to". Ostatnio poszedłem pobiegać "na przetarcie" i później motywacja jeszcze bardziej zjechała. Macie na to jakieś sposoby? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
Choć prawdę mówiąc to u mnie nigdy motywacji nie brakowało. Pomagają też "małe cele". Ustalasz co chcesz robić. Np Dobić do 200km przebiegu w miesiac, albo jest jakaś góra w okolicy na którą można wbiec i podziwiać widoki, później tę samą górę od drugiej strony itp itp
@wahwah: spróbuj zaplanować sobie przyszły tydzień. Np. poniedziałek środa i piątek - mogę wyjść i wychodzę pobiegać. Zapisz to sobie w kalendarzu. Sam siebie nie będziesz oszukiwał :)
Motywacja? Waga, zawody, zdrowie, satysfakcja, gdy realizujesz to co zaplanowałeś.
@wahwah: mi również nigdy nie brakowało motywacji, natomiast widzę, że mocniejszego kopniaka dało zapisanie się na zawody. Druga sprawa to różne trasy. Prócz wyjazdów w inne tereny, siadam do stravy i czasami można wyznaczyć nowe trasy nawet wokół komina, na których nigdy nie byłem, fajne wyrwanie się z monotonii biegania po tych samych ścieżkach
@wahwah: motywacja to przereklamowane gówno, potrzebujesz zrobić z biegania nawyk. Wychodzisz i biegniesz, bo wyjście pobiegać to coś co robisz. Masz to zaplanowane i tyle, tak jak mycie zębów, czy potrzebujesz motywacje do mycia zębów? Strach przed dentystą? No to traktuj bieganie tak samo - strach przed byciem grubym i chorobami układu krążenia. Jak musisz mieć motywacje to spróbuj motywacji OD, jest lepsza niż motywacja DO, bo nic tak nie popycha
@wahwah:
1. Start w zawodach, ale sam w sobie to za mało. Trzeba sobie obierać cele typu wygrać z kimś kto biega na podobnym poziomie albo pokonać kolejną barierę czasową na danym dystansie.
2. Jak biegam systematycznie to poprawia mi się samoocena. Można poczuć się lepiej wobec kanapowców, a z tymi którzy sport uprawiają łatwiej złapać wspólny język.
3. Polecam filmiki promocyjne z podkładem muzycznym z różnych dużych imprez biegowych. Popatrz