Wpis z mikrobloga

Cześć chłopaki. W przyszłym roku czeka mnie hydraulika a później podłogi. Ogrzewanie będzie podłogowe. Kuchnie mam połączoną z salonem. W kuchni będą płytki a w salonie i korytarzu no właśnie nie wiem. Płytki po całości dają lepszy efekt wizualny niż dzielenie kuchni z salonem listwą, panele są bardziej przytulne, tańsze i bym je dam położył.
Nie wiem tylko co jest lepsze pod ogrzewanie podłogowe czy panele nie są lepszym izolatorem od płytek i tym samym przewodzą gorzej ciepło?
Wiem że są specjalne panele pod podłogówkę ale nie wiem jak wyglądają w zestawieniu z płytkami.

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 20
@Lorenzo_Sicario: Ogólnie to nie ma różnicy, płytki się po prostu szybciej nagrzewają. To co ogrzewanie wyprodukuje wyjdzie niezależnie od materiału którym kryjesz (no chyba, że dasz jakieś płyty pur jako ogrzewanie :) )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lorenzo_Sicario: ogólnie płytki lepiej przewodzą ciepło ale z panelami nie ma tragedi. Zważ na to że ogrzewanie podłogowe nie musi zapewniać gorącej podłogi. Ogrzewanie podłogowe grzeje głównie przez promieniowanie podczerwone. Nie boj się dać paneli na podłogowke jeżeli ci się podobają
@Lorenzo_Sicario: praktycznie płytki po całości ale nie wyobrażam sobie chodzić na bosaka w lecie po zimnych płytkach, dobry panel jest mega przyjemny i do chodzenia i do leżenia na nim (np jak pojawia się bombelki). Panel troche wolniej odczuwalnie się nagrzewa ale nie tracisz ciepła, u mnie płytki w kuchni, łazienkach, kotłowni, w reszcie ciągiem panele, dla mnie jest w pyte
@Lorenzo_Sicario: spokojnie możesz na całej podłodze położyć winyle albo panele laminowane nawet te najgrubsze. Przy ogrzewaniu podłogowym to prawie nie będzie miało znaczenia. Przypilnuj tylko żeby podłoga była odsłonięta, a nie przykryta meblami, tapczanem czy dywanem.

Nawet 2 cm deska dobrze się spisze na ogrzewaniu podlogowym jeżeli masz dużą powierzchnię a nie mikroapartament
@Lorenzo_Sicario: Polecam!

Aneks kuchenny to nie jest miejsce, gdzie się robi nie wiadomo co... Ja u siebie w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym mam zwykłe panele laminowane z podwyższoną ochroną wodną (chyba do 12h) i nic się nie dzieje. Tylko, że jak rozlejesz garnek wody to trzeba od razu sprzątnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kwestia do przemyślenia, bo winyle są stosunkowo cienkie i z kolei jeżeli będziesz chciał